ŽUPANIJSKO PRVENSTVO U PLIVANJU

Šokota, Mataja, Mijatov i Protulipac pobjednici

Nedjelja, 11. svibnja 2014. 17:16 Napisao/la  Leandar Kelentrić

Nakon dva kola zbrojem bodova u četiri discipline dobili smo pobjednike  2014. godine

Na bazenima Kantrida u 25 m bazenu održano je drugo kolo Županijskog prvenstva PGŽ za mlađe kadete (dečki 2002. i 2003. i djevojčice 2004. godište) i početnike (dečki 2004. I djevojčice 2005.). Na rasporedu drugog kola bile su discipline prsno i slobodno te štafete 4x25 i 4x50 metara mješovito. Županijski pobjednici su oni plivači koji su skupili najviše FINA bodova u sve četiri discipline. U poretku mlađih kadeta dominirali su Primorjaši dok je kod početnika bilo nešto malo drugačije. Hrvoje Šokota (PCO) Županijski je pobjednik kod mlađih kadeta sa osvojenih 1251 bodom ispred klupskih kolega Tina Mirjanića i Lea Jankovića. Primorjašica Meri Mataja neprikosnovena je među mlađim kadetkinjama s osvojena 1294 boda čak 443 boda ispred drugoplasirane klupske kolegica Nike Dokoze i 554 boda ispred Ive Sanković plivačice PK Rijeka.

U kategoriji početnika Županijski pobjednik je Tin Mijatov (PCO) koji zadržao je prednost ispred plivača PK Rijeke Leona Novinca koji je u ukupnom plasmanu drugi. Treći je Eugen Staver (PCO). Kod početnica dominirale su plivačice PK Rijeka. Županijska pobjednica je Paola Protulipac sa osvojenih 650 bodova ispred klupske kolegice Lane Sanković. Na trećem mjestu je članica Crikveničkog plivačkog kluba Paola Škraljsky.

3. Paola Škraljsky (CPK) - 631 bod

Na kraju su održane štafetne utrke. Kod početnica u štafeti 4x25 metara mješovito  pobjednička je štafeta Primorja CO u sastavu: Lucija Ivanović, Marta Morić, Irina Travica i Larisa Krulčić s vremenom  1:15,67. Drugo mjesto osvojila je štafeta PK Rijeka u sastavu: Paola Protulipac, Iva Sinožić, Dorotea Grdić i Lana Sanković s vremenom 1:20,27. Treće mjesto osvojila je štafeta PK Nevera u sastavu: Erika Pleše, Lucija Grgurić, Maja Mrakovčić i Lea Jurcević s vremenom 1:25,67.

U štafeti 4x25 metara mješovito kod početnika pobjedila je štafeta Primorja CO u sastavu: Tin Mijatov, Juraj Dujmović, Eugen Staver i Vito Toić s vremenom 1:11,38. Do drugog mjesta doplivala je druga štafeta Primorja CO s vremenom 1:20,57 u sastavu: Matteo Galotto, Dominik Biruš, Danis Festić, Jan Jusup. Treće mjesto osvojila je štafeta Nevere u sastavu: Ivan Dunat Lazanja, Ivor Vid Tibljaš, Dino Liker i Borna Zrnić s vremenom 1:30,74.

U štafeti 4x50 metara mješovito kod mlađih kadetkinja pobijedila je prva štafetaPrimorja Co s vremenom 2:52,92 u sastavu: Iva Valinčić, Meri Mataja, Nika Dokoza i Klara Kosanović. Drugo mjesto osvojila je druga štafeta Primorja CO s vremenom 3:05,26 u sastavu: Iris Veverec, Luna Ivović, Nicole Galich i Sara Aćimović.

Kod mlađih kadeta pobijedila je štafeta Primorja CO u sastavu: Hrvoje Šokota, Tin Mirjanić, Ivan Vuković i Antonio Glavica s vremenom 2:20,71. Drugo mjesto osvojila je druga štafeta Primorja u sastavu Leo Janković, Niko Hrstić, Dominik Spajić i Ante Zamarin s vremenom 2:25,51. Treće mjesto osvojila je štafeta Rijeke s vremenom 3:05,41 u sastavu: Dorian Dorić, Filip Črnjar, Ivan Jerković i David Čubrić.