TURNIR U PULI

Sena Smailji osvojila Masters najmlađih kadetkinja

Utorak, 04. travnja 2017. 08:43 Napisao/la  SC

Smailji u finalu pobijedila Stelu Šaš iz Koprivnice  3:1 (9-11,11-5, 11-7, 11-7)

U Puli je  odigran e stolnoteniski Masters turnir na kojem su nastupali  šesnaest najboljih iz svake kategorije po masters rang listi HSTS-a.

Sena Smailji, perspektivna stolnotenisačica STŠK Srdoči,  na mlađekadetskom turniru osvojila je broncu, a potvrda da je u odličnoj formi stigla je  na turniru najmlađih kadetkinja gdje je osvojila prvo mjesto.

Sena je u četvrtfinalu je nadigrala Zrinku Rebić, članicu STK Stenjevac iz Zagreba, 3:0(6,4,6).

U polufinalu je s 3:1 (4,4,-9,4) Sena bila bolja od Marte Novak (STK Putujane), igračice koja je osvojila 2 od posljednja 3 turnira.

Sena je osvojila je prvo mjesto u kategoriji najmlađih kadetkinja pobijedivši u finalnom srazu Stelu Šaš iz Koprivnice  3:1 (9-11,11-5, 11-7, 11-7) te tako osvojila Masters HSTS-a.

U mlađekadetskoj  konkurenciji  Sena je osvojila treće mjesto izgubivši u polufinalnom srazu od prve igračice sa HSTS-ove rang-liste Ivone Štriga,  članice STK Ljubeščica,  nakon izjednačene i neizvjesne borbe u pet setova  3:2 (-7,5,-6,5,9).

Iako je Sena dvije godina mlađa od svojih suparnica,  odigrala je mlađekadetski turnir na visokom  nivou, pobijedivši u četvrtfinalu treću igračicu s HSTS-ove rang liste mlađih kadetkinja Luciju Sitar iz STK Varaždin 3:1 u setovima (7,-11,7,9).