PRIMORJAŠI U BEOGRADU

Reprezentacija Hrvatske prvi put pobjedila u četveroboju

Ponedjeljak, 07. travnja 2014. 21:32 Napisao/la  L.K.

Sedmero Primorjaša branilo je boje mlade reprezentacije Hrvatske na susretu sa Srbijom, Slovenijom i BiH

Hrvatska plivačka reprezentacija na čelu sa izbornikom Milošom Miloševićem pobijedila je na susretu mladih reprezentacija u Beogradu. Prvi puta od kada višeboji postoje, Hrvatska je pobjednik! Odlična postava od 58 plivača i 9 trenera natrag putuje s peharom!

U kategoriji plivača (17-19 godina) Primorjaš Lovro Draginić plivao je na 50 m leptir (25,68) i 100 m leptir (57,36) te u štafeti 4x100 m slobodno koja je osvojila 1. mjesto.

U kategoriji plivača (15-16 godina) nastupili su i Primorjaši Marin Ercegović na 50 leptir (27,71), te Paulo Motušić na 400 mješovito (4:55,22). U kategoriji plivačica (13-14 godina) nastupile su Lucija Deranja na 50 leđno (32,47), 100 leđno (1:09,03) i 200 leđno (2:28,71) te Ema Krajinović na 100 prsno (1:20,36) i 200 prsno (2:51,86).

U kategoriji plivačica (15-17 godina) nastupile su Ana Petrović na 50 leptir (29,38), 100 leptir (1:05,22) i 100 slobodno (59,99), te u štafeti 4 x 100 slobodno (3:56,98) te Alba Bukša na 200 leptir (2:41,40).

U ekipnom plasmanu plivači su osvojili prvo mjesto u obje kategorije, plivačice su zauzele drugo mjesto, dok je u ukupnom zbroju bodova reprezentacija Hrvatske zauzela prvo mjesto ispred Slovenije, Srbije i BiH.