PH u judu: Arman Ridžal državni prvak, Paulo Starčević viceprvak

Nedjelja, 22. listopada 2023. 13:07 Napisao/la  V. P.

Državno prvenstvo za mlađe kadetkinje i mlađe kadete održano je u Zagrebu, nastupilo je 303 natjecatelja iz 57 klubova.

Judo klub Rijeka nastupio je sa tri natjecatelja od kojih je Arman Ridžal u kategoriji -73 kg, uvjerljivim pobjedama nad svim protivnicima osvojio zlatnu medalju i postao prvak Hrvatske!

Arman je u prvom kolu savladao Iriana Jarića (JK Pulafit), zatim Marka Šošara (JK Alkar), da bi u polufinalu pobjedio Tea Antunovića. U finalnoj borbi protiv Nikole Jalšoveca (JK Zrinski Čakovec), ponovo je pobjedio uvjerljivo Ipponom te tako svojim pobjedničkim nizom postao prvak Hrvatske!

Njegov klupski kolega Paulo Starčević u kategoriji -38kg osvojio srebrnu medalju čime je postao viceprvak Hrvatske!

Ostali članovi Nadia Ridžal i Niko Stošić ostali su bez plasmana izgubivši u kvalifikacijskim borbama.

Judo klub Rijeka je pod vodstvom trenera Aleksandra Obrovca u ukupnom plasmanu od 57 klubova osvojio 3. mjesto što je potvrda kvalitete rada i na ponos riječkog juda koji se u mlađim uzrasnim kategorijama sad svrstava u sam vrh Hrvatskog juda.