Petak, 26. travnja 2013. 22:27 Napisao/la  Ivan Milatić

Liga za poredak, 6. kolo: Zamet - Koka 27:23 (13:12)

Liga za poredak – 6. kolo

ZAMET - KOKA 27:23 (13:12)

Centar Zamet Gledatelja:100

Suci: Marko Lovrić (Zagreb) i Siniša Tanasić (Dugo Selo)

ZAMET: Rebić Račić, Jelenović, Brčić 7 (5), Plahinek 2, Karlić, Jerčinović, Havić 5, Židek, Tabar 4, Tus 2, Bukvić, Mićijević 3, Stakorić 3, Matičić, Gavranić 1, Šegota (11 obrana). Trener: Željko Čagalj.

KOKA: Hajduk (8 obrana), Horvat 6, Domjan 3, El. Halili 2, Kocijan, Marković,Gorupić, Jazbec, Tomašek 3, Ed. Halili, Furjan 1, Antolić, Dežić 5 (3), Haček 3. Trener: Nikola Škorić

Sedmerci: Zamet 5 (5), Koka 3 (3)

Isključenja: Zamet 10 minuta, Koka 6 minuta

Zamet je pobijedio Koku 27:23 i osvojio sedmo mjesto u ovoj sezoni. U utakmici sa brojnim promjenama obrana Zamet je na kraju slavio ponajprije zahvaljujući trima igračicama, vratarki Heleni Šegota sa 11 obrana te dvjema Dinama, Havić i Brčić, koje su zajedno postigle 12 pogodaka.

Rukometašice Zameta savršeno su otvorile posljednju utakmicu sezone protiv  varaždinske Koke, no nakon toga su same sebi zakomplicirale život. Stefani Stakorić, Dina Havić, Iva Tabar te kapetanica Dina Brčić sa dva realizirana sedmerca donijele su Zametu 5:0 nakon devet minuta i 18 sekundi. Iva Dežić bila je prvi strijelac za gošće 15 sekundi kasnije za 5:1.

U četiri minute Zamećanke su ostale bez gola, a gošće to koriste za povratak u utakmicu. Iva Tomašek pogodila je za 5:4 nakon 13 minuta i 22 sekunde igre što je trenera domaćih Čaglja primoralo da pozove minutu odmora. Osamnaest sekundi od povratka na parket Ćamila Mićijević pogađa izvana za 6:4, no Snježana Horvat i Iva Tomašek uspijevaju poravnati pa je na polovini prvoga dijela rezultat poravnat na 6:6.

Najraspoloženija Zamećanka u prvome poluvremenu Dina Havić sa dva je uzastopna pogotka vratila plus dva, a Marija Tus Zamećankama je šest minuta i 38 sekundi prije poluvremena domaćem sastavu donijela tri pogotka prednosti (12:9). Kristina Plahinek realizirala je kontru za 13:10 minutu i 52 sekunde prije odmora. Ria Haček i Snježana Horvat uspjele su smanjiti na 13:12. Posebno vrijedan iz gostujuće perspektive bio je pogodak Horvat koja je stvorila višak iako su Varaždinke imale igračicu manje na parketu.

Snježana Furjan početkom nastavka postigla je i drugi pogodak Koke sa igračicom manje a prošlo je 68 sekundi u drugom djelu. Ipak su Zamećanke bile bolje u ovome susretu pa je pogotkom sa deset metara Ćamile Mićijević nakon 11 minuta i 43 sekunde u nastavku Zamet je poveo sa 19:16.

Iako su Zamećanke uspjele promašiti kontru tri na nula održavale su prednost , a susret je prelomljen serijom od  četiri pogotka za domaće Ćamila Mićijević, Iva Tabar, Dina Brčić i Tina Gavranić donijele su mir u završnici kada je na semaforu stajalo 25:19 a do kraja je ostalo sedam i pol minuta. Zanimljivo je spomenuti da je ovo bio jedini pogodak jedine Zametove reprezentativke na susretu kojim je okončana sezona za brzi zaborav Zamećanki.