Zamećanke uspjele osvojiti bod protiv Lokomotive

Subota, 31. listopada 2015. 18:26 Napisao/la  SC

Susret 7. kola: Lokomotiva - Zamet 23:23 (13:6)

Suci: Ivica Mandić i Duje Žanko. Nadzornik: Joško Perdić

LOKOMOTIVA: Čalušić 4 (2), Debelić 1, Markov, A. Oremović 2, Petković, Tvorić, Krmpotić, Kralj, M. Oremović, D. Kalaus 7 (4), Živko, Prevendar, Razum, Miholić, Krešić 5, L. Kalaus 4

ZAMET: Paurević, Plahinek 3, Karlić, Jerčinović 1, Židek, Miočinović 2 (1), Tabar 1, Milosavljević 5 (1), Toto 1, Strukar 1, Bunić, Jelenović, Bukvić 3, Šegota, Mičijević 6, Gugić

Sedmerci: Lokomotiva 8 (6) Zamet 4 (2)

Isključenja: Lokomotiva 6 minuta Zamet 10 minuta

U Zagrebu se ovoga vikenda očekivala pobjeda Zamećanki, iako se na gostovanje kod Lokomotive gledalo s oprezom. U ustima je još uvijek bio gorak okus nakon posrtaja u Zagrebu, a isti se umalo ponovio i ove subote. Izabranice Adrijane Prosenjak izvukle su bod rezultatom 23:23, iako su u tijeku gotovo cijele utakmice bile u zaostatku za svojim suparnicama.

Teško je u rukometu sustići zaostatak od sedam pogodaka na poluvremenu, ali riječka je ekipa u tome uspjela te joj na tom podvigu treba čestitati. Lokomotiva na bodu može zahvaliti prvenstveno raspoloženoj vratarki Marini Razum koja je sakupila nevjerojatnih 17 obrana među kojima su i dva obranjena sedmerca.

Riječanke se drže do 12. minute i rezultata 5:4 nakon čega osam minuta ne zabijaju pogodak. U domaćoj seriji 5:0 s kojom je zagrebački sastav otišao na 10:4 pet je različitih igračica postiglo pogodak. U nastavku se omjer golova postavlja na 1:2, Zamećanke na jedan gol Lokomotive uzvraćaju s dva svoja. Malo-pomalo, na krilima raspoloženih - Ćamile Mičijević sa šest i Dejane Milosavljević s pet pogodaka zaostatak se sustiće i odnosi se jedan bod iz Zagreba.

U domaćoj ekipi najraspoloženije su bile juniorske reprezentativke, sestre Kalaus. Dora je postigla sedam pogodaka, od čega četiri iz najstrože kazne, Larissa je dodala četiri, a Ivana Krešić pet pogodaka.

Zamećankama sljedećeg vikenda predstoji domaći obračun s Dugim Selom, u rasporedu koji je poprilično zgusnut zbog europskih obveza.