Zamećanke najavile borbu za titulu prvakinja

Subota, 02. svibnja 2015. 20:49 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 25. kola: Zamet - Lokomotiva 25:20 (17:9)

Suci: Goran Cupek i Robert Kožuhar (oba Garešnica). Nadzornik: Roberto Lozančić (Velika Gorica)

ZAMET: Paurević, Plahinek 2, Karlić, Jerčinović 7, Židek, Miočinović, Milošević 6 (1), Toto  1, Strukar, Bunić 2, Bukvić 2 (1), Šegota, Mičijević 5, Rajić, Masnič, Gugić

LOKOMOTIVA: Razum, Smiljanić 2, Božović 3, Kralj, Vlašić, Konta 4, Tvorić, Jelčić, Klobučar, Kapitanović, Horvat 7 (2), Benko 2, Milanović-Litre 1, Ljubičić, Krešić, Milić 1

Sedmerci: Zamet 3 (2) Lokomotiva 2 (2)

Isključenja: Zamet 8 minuta Lokomotiva 2 minute

Dogodio se najveći uspjeh Ženskog rukometnog kluba Zamet u njegovoj povijesti dugoj pedeset i jednu godinu. Pobjedom u pretposljednjem kolu Prve lige protiv Lokomotive rezultatom 25:20 izabranice Adrijane Prosenjak osigurale su drugo mjesto na ljestvici. Nagrada dolazi i u vidu zadnjeg kola, sljedećeg petka u Koprivnici od 20 sati na rasporedu je međusobni dvoboj Podravke i Zameta za titulu prvaka.

Prvo poluvrijeme ponudilo je rapsodiju u režiji cjelokupne ekipe u crvenim dresovima. Bilo ih je posvuda, gošće iz Zagreba koje su prije nepunih godinu dana osvojile dvostruku krunu izgledale su poput kakve skupine djevojaka s plaže. Krenulo je tako s ubojitih 3:0, dva je gola zabila heroina prvog dijela Josipa Jerčinović, jednog je dodala i Mila Toto. Nedugo zatim u kontri se našla Kristina Plahinek no nije je uspjela realizirati, što će kasnije popraviti Ćamila Mičijević za 4:0.

I peti gol na utakmici djelo je Riječanke, Ene Konte, on je postignut odjeven u dres plave boje. Bivša igračica Orijent Presoflexa zabila je četiri pogotka, među kojima je i prvi Lokomotivin u utakmici. To nije previše zamaralo Jerčinovićku koja je s nova dva pogotka povećala na 6:1. Nije ni tu bio kraj, trojac Milošević - Bunić - Plahinek u 13. je minuti susreta realizirao vodstvo od 9:1!

Zamećanke su najveće vodstvo na utakmici imale u 24. minuti kada je Ćamila Mičijević zabila za 15:4! Nije zagrebačkog sastava bilo nigdje u tim trenucima utakmice, no primjetno je bilo da će se ritam domaćih igračica morati zaustaviti. Na poluvrijeme se ipak otišlo s visokih 17:9, ostvareni su bili svi preduvjeti za početak velikog slavlja na Zametu.

Ipak, Lokomotiva se pokrenula s prvim napadom nastavka, od tada je Zamet postigao tek osam pogodaka i u pojedinim djelovima upao u zamke igre gošći. Ritam njihove obrane u znatnoj se mjeri podigao, izašle su s obranom 4-2 i zaustavile nalete domaće vanjske linije u značajnom broju.

Prednost Riječanki se do 51. minute tako spustila na 22:18, što je moglo biti i dohvatnije da se domaći sastav nije pribrao i utakmicu mirno i rutinirano priveo kraju. Uz najefikasniju igračicu Josipu Jerčinović valja istaknuti i izuzetan učinak vratarke Helene Šegote koja je u prvih petnaest minuta susreta obranila osam lopti!

ŽRK Zamet je Rijeku uspio učiniti ponosnom. Osigurano je drugo mjesto, ali i snovi o prvom do petka navečer. Osigurane su i kvalifikacije Lige prvakinja sljedeće sezone, Zamet je predstavom protiv Lokomotive pokazao da spada u krug odabranih europskih ekipa.