Prva liga rukometašica: Zamećanke neočekivano poražene u Splitu, Kristina Elez pokazala klasu

Nedjelja, 18. listopada 2015. 19:33 Napisao/la  SC

Susret 5. kola: ŽARK Split - Zamet 28:26 (12:12). Mislilo se da će Riječanke još jednom protutnjiti Splitom i da će ogled protiv ŽARK-a biti nešto slabija proba pred oglede s Dudelangeom, ali dogodio se posrtaj.

Prva liga rukometašica - 5. kolo

ŽARK SPLIT - ZAMET 28:26 (12:12)

SC Gripe. Gledatelja 100

Suci: Robert Kober (Zagreb) i Igor Sunajko (Dugo Selo). Nadzornik: Joško Perdić (Split)

ŽARK SPLIT: Bobetić 1, Radošević 2, Macan 2 (2), Vuko, Šarić, Glavan 2, Kragić 6, Pintar 1, Nikolić, Krželj, Elez 11 (5), Plazibat, Lonac, Banović, Ercegović, Boras 3

ZAMET: Paurević, Plahinek 6, Karlić, Jerčinović 3, Židek, Miočinović, Tabar 1, Milosavljević 1, Toto 4, Strukar, Bunić 3, Jelenović, Bukvić 2, Šegota, Mičijević 4, Gugić 2 (1)

Sedmerci: ŽARK Split 8 (7) Zamet 3 (1)

Isključenja: ŽARK Split 4 minute Zamet 2 minute

Dogodio se prvi poraz rukometašica Zameta u novoj sezoni. Na splitskim su Gripama bolje od sastava Adrijane Prosenjak bile djevojke okupljene u ŽARK Split. To je novi prvoligaš koji u dosadašnjem tijeku prvenstva nije imao niti jednog boda. Bilo je 28:26, a show je Zametu ukrala Kristina Elez. Nekadašnja reprezentativka u debiju za svoj novi klub zabila je jedanaest pogodaka. Ovaj poraz Riječanke će posebno boljeti iz više razloga, prvi je borba za tron s Podravkom koja će teško negdje po putu izgubiti bodove, drugi je pak unošenje količine nestabilnosti uoči puta u Luksemburg. Mislilo se da će Riječanke još jednom protutnjiti Splitom i da će ogled protiv ŽARK-a biti nešto slabija proba pred oglede s Dudelangeom, ali dogodio se posrtaj.

Helena Šegota ime je i prezime Zametove junakinje u prvih deset minuta susreta .U tom je vremenu ona već bila prikupila pet obrana, zaustavlja je udarce najopasnije domaće igračice i bivše proslavljene reprezentativke Kristine Elez, nisu mogle zabiti niti Boras, Pintar, Kragić.... A onda se otišlo na 5:2 golovima Mičijević i Plahinek. Reklo bi se - stvoren je kapital.

No međutim, nisu se domaće igračice mislile predati već tada kad bi mnogi gledatelji ispred TV-ekrana tek otvarali svoje kokice. U narednih sedam minuta dovele su Elez, Macan i Pintar rezultat na 8:8. iako je Zamet prije toga triput imao po dva pogotka viška (6:4, 7:5, 8:6). Šegoti se nakon pet startnih obrana mogla upisati još samo jedna, i tako sve do 19. minute kada je obranila udarac Marine Glavan.

Split je preko Irene Kragić u završnu trećinu prvog dijela ušao sa zatvorenom mini-serijom 3:0 koja ga je promovirala u vodstvo od 9:8. U središnjici prvog poluvremena nije se dalo naslutiti da je Spllt momčad koja do sada nema niti jednog boda, a nije se to dalo osjetiti ni kroz veći dio drugog dijela. Još do poluvremena Splićanke su preko raspoložene Elez (4 gola) držale tempo, bilo je na velikom odmoru 12:12. Ne manje važno - Zamet je u prvom dijelu imao dva neiskorištena sedmerca. Jednog je Anamariji Gugić obranila Matea Lonac, drugog je Nataša Miočinović promašila.

Elez i Mičijević otvaraju nastavak susreta s po dva pogotka (14:14), nakon čega se u domaćim redovima na listu strijelaca ponovo priključuje Kragić pa domaći sastav zakratko odlazi na dva pogotka prednosti. Nedugo nakon njenog pogotka, Irena Kragić skrivila je isključenje koje je pomoglo gošćama da se vrate u egal. Jezičac na vagi još je neko vrijeme pretezao na stranu Splićanki, one su na petnaest minuta prije kraja otišle po prvi puta na tri gola viška (22:19), i to kada je Kristina Elez zabila svoj treći sedmerac. Zadatak sustizanja zaostatka bio je još teži nakon što Karmen Nikolić brani pokušaj Ive Tabar.

Zamećanke pokušavaju uhvatiti zaostatak, no u tome ne uspijevaju do kraja susreta. Kristina Elez do kraja je postigla jedanaest pogodaka, nije Riječankama pomoglo niti šest golova Plahinek odnosno po četiri Mile Toto i Ćamile Mičijević. Uoči puta u Luksemburg koji je programiran za noć s četvrtka na petak, sastav Adrijane Prosenjak kod kuće će unaprijed odigrati utakmicu šestog prvenstvenog kola s Bjelovarom.