PRVA LIGA RUKOMETAŠICA

Zamećanke ostvarile vrijednu pobjedu u Zelini

Subota, 13. rujna 2014. 21:01 Napisao/la  SC

Susret 1. kola: Zelina - Zamet 22:26 (9:13). Zamećanke  upisale bodove u prvom kolu

Prva liga rukometašica - 1. kolo

ZELINA - ZAMET 22:26 (9:13)

Gradska dvorana, Sveti Ivan Zelina. Gledatelja 200.

Suci: Davor Lončar i Zoran Lončar (oba Varaždin). Nadzornik: Anto Josić (Zagreb)

ZELINA: Sanader (3 obrane), Poljak, Mrazović, M. Žigrović, Krsnik 7, Madžarac 6, Čosić, Pasarić 3 (3), Pavlović 3 (2), Debelić, D. Žigrović, Tabar, Vulić 1, Bukovina (5 obrana), Horvat, Vukojević 2

ZAMET: Paurević, Plahinek 1, Jerčinović 5, Bukvić 2 (1), Miočinović, Milošević 6, Toto, Strukar (4 obrane), Bunić, Šegota, Mičijević 4, Rajić 2, Gugić 6 (4)

Sedmerci: Zelina 6 (5) Zamet 5 (5)

Isključenja: Zelina 8 minuta Zamet 10 minuta

Rukometašice Zameta nastavile su tamo gdje su stale u pripremnim susretima. Izvrsnom su igrom na gostovanju u Zelini ugrabile prve bodove na startu nove sezone. Dominacija igrom, raznovrsnost i mnoštvo laganih golova donijele su pobjedu sastavu Adrijane Prosenjak na jednom od najtežih gostovanja u sezoni.

Nakon uvoda koji je protekao u nešto lakšem ritmu Zamećanke dolaze u prvo vodstvo poslje osam minuta igre kada pogodak za 3:4 postiže Kristina Plahinek. Pet minuta kasnije Anamarija Gugić iz sedmerca zabija za 4:7, držale su tu prednost riječke rukometašice sve do 27. minute i pogotka Josipe Jerčinović za 9:13.

Uslijedio je period od dvanaest minuta bez gola Zamećanki, no domaće igračice uspijevaju tek izjednačiti rezultat. Iako se na poluvrijeme otišlo spomenutim rezultatom, u 39. minuti Mičijević konačno zabija za 13.14. Igra se u ritmu 'gol za gol' sve do 44. minute kada domaće igračice ponovno vode (19:18), no tada Zamećanke rade seriju 4:0 i lome susret. Dvaput Selena Milošević, po jednom Josipa Jerčinović i Ćamila Mičijević zabijaju za 19:22. Prednost Zamećanki bila je prevelik zalogaj za domaće igračice, nisu je uspijele uhvatiti u posljednjih deset minuta.