Kup Hrvatske: Zamećanke poražene od Lokomotive, ništa od borbe za trofej protiv Podravke

Četvrtak, 14. svibnja 2015. 20:31 Napisao/la  Patrik Mršnik izvještava iz Umaga

Susret polufinala: Lokomotiva - Zamet 27:23 (14:10). Iako je krenulo i više nego obećavajuće, s tri vratarske obrane Helene Šegote u istom broju minuta, početak nije bio sličan kraju

Kup Hrvatske za rukometašice - poluzavršnica

LOKOMOTIVA - ZAMET 27:23 (14:10)

Dvorana OŠ Marije i Line. Gledatelja 300

Suci: Ivica Glavinić i Mile Veraja (oba Metković). Nadzornik: Vladimir Sokol (Topličica)

LOKOMOTIVA: Razum, Smiljanić 1, Božović 8, Vlašić, Konta 3, Tvorić, Jeličić, Kralj, Kapetanović, Horvat 7 (3), Benko 2, Milanović-Litre 2, Ljubičić, Krešić, Milić 4

ZAMET: Paurević, Plahinek 2, Karlić, Jerčinović 3, Židek 1, Miočinović 4 (4). Milošević 1, Toto, Strukar, Bunić 5, Bukvić, Šegota, Mičijević 4, Rajić 1, Masnić 1, Gugić 1

Sedmerci: Lokomotiva 3 (3) Zamet 5 (4)

Isključenja: Lokomotiva 6 minuta Zamet 8 minuta

Nije to bila utakmica iz snova za riječke rukometašice, one iste koje su u prvenstvenom srazu s Lokomotivom na domaćem parketu protutnjale parketom, one iste koje su se prije nepunih tjedan dana okitile naslovom viceprvakinja Hrvatske. Iako je krenulo i više nego obećavajuće, s tri vratarske obrane Helene Šegote u istom broju minuta, početak nije bio sličan kraju. Na poluvrijeme se otišlo s visokih četiri pogotka prednosti Lokomotive, koliko je završilo i na kraju.

Ćamila Mičijević otvorila je susret paljbom izvana, na što se s prvim od četiri pogotka do poluvremena nadovezala Tea Bunić. Zagrebački je sastav prvi pogodak zabio nakon četiri i pol minute, zabila je Aneta Benko. Igrala se šesta minuta kada je Ivana Jelčić u duelu reprezentativki obranila sedmerac Seleni Milošević. Ipak, u akciji nakon sedmerca Plahinek je zabila za 3:1.

Krenuo je tada period vodstva Riječanki od tri pogotka razlike (4:1, 5:2, 6:3, 7:4) u kojem je odnos snaga na terenu bio debelo na njihovoj strani. Najprije Bunić pod faulom, zatim Mičijević 's petog kata', Miočinović iz sedmerca, pa onda ponovno Bunić nakon odbijanca dovode utakmicu u mirnije vode što se tiče rezultata za Zamet.

Sve je stalo nakon četvrtog pogotka Zametove pivotkinje. Lokomotiva otvara seriju 4:0 i dolazi do prvog vodstva u trenucima kada Adrijana Prosenjak s klupe kombinira uvođenjima Gugić i Rajić. Dok se to događalo, Zagrepčanke su dostigle rezultat. Božović s dva pogotka te s po jednim Milanović-Litre i Konta postavljaju na 7:8.

Dva obranjena udarca Jelčićke imala je s desnog krila Josipa Jerčinović, s druge strane nije bilo rješenja za Ivanu Božović, povratnicu nakon ozljede. Zabila je ona pet pogodaka, sve listom sa srednjeg vanjskogm pa i onaj za odvajanje na 8:10. Do poluvremena isključenja su zaradile Milošević i Gugić, jedini je priključak bio kod 10:11 nakon gola Ane Rajić.

Bio je uzaludan otpor kojeg su Zamećanke u posljednjih šest i pol minuta prvog dijela pokušavale nametnuti. Pogodaka nije bilo, primljena su tri, početkom nastavka i četvrti u seriji (10:15). Nastavila je trpati Ivana Božović, Zamećanke između 24. i 34. postižu tek jedan pogodak (Miočinović iz sedmerca). Trebalo je dakle proći gotovo dvanaest minuta do novog Zametova gola iz igre, zabila ga je Plahinek, na što Lokomotiva odgovara cepelinom kojeg završava Božović za njen tada sedmi pogodak.

U situaciji u kojoj je Lokomotiva iz svakog napada izlazila s novim pogotkom na računu teško se bilo nadati ikakvom obliku ili barem mogućnosti preokreta. U listu strijelaca se nakon šest minuta u nastavku upisala Smiljanić (13:18). Slaba su utjeha Riječankama bili i sedmerci koje je stavljala Miočinović, barem kada se u obzir uzme globalna neefikasnost u napadu. Ani Rajić zicer je krajem 38. minute obranila Ivana Jelčić, bio je to samo jedan u nizu promašaja kvalitetnih prilika za priključak.

S dva nova pogotka Lidije Horvat, od čega je jedan bio iz sedmerca, Lokomotiva je u zadnjih dvadeset minuta ušla s pet golova prednosti (20:15). Trebao je tada na parket iz Njemačke sletjeti Ivano Balić kako bi za Zamećanke spasio utakmicu, no na parket je u jednom napadu sredinom nastavka ušla mlađahna Lara Židek na mjesto srednjeg vanjskog kako bi kao faktor iznenađenja pokušala nešto promjeniti. No, brojku od pet golova u trinaest minuta nastavka ništa nije moglo izbrisati...

Nada se pojavila u obliku dva pogotka Josipe Jerčinović, ali je još brže utihnula nakon promašenog zicera iz kontre Kristine Plahinek. Držale su odmak igračice Lokomotive taman toliko da bi utakmicu završile bez stresa. Pogotke na ulasku u zadnjih deset minuta izmjenjuju Bunić i Horvat, bilo je već tada izvjesno da se novo izjednačenje neće dogoditi.

I nije se dogodio, ekipa Adrijane Prosenjak u petak će od 15 sati protiv Umaga igrati susret za treće mjesto.