Kup Hrvatske: Rukometašice Zameta pobjedom protiv Umaga osvojile treće mjesto

Petak, 15. svibnja 2015. 16:31 Napisao/la  SC

Susret za 3. mjesto: Umag - Zamet 23:26 (12:16). na oproštaju od Zametovog dresa najefikasnija je bila Selena Milošević sa sedam golova, Tea Bunić ponovila je učinak iz polufinala zabivši pet puta

Kup Hrvatske za rukometašice - susret za 3. mjesto

UMAG - ZAMET 23:26 (12:16)

Dvorana OŠ Marije i Line. Gledatelja 200

Suci: Davor Lončar i Zoran Lončar (oba Varaždin). Nadzornik: Tihomir Kasunić (Karlovac)

UMAG: Renić, S. Imamović, Janković 5, Mataija 4 (3), Vidović 4, Jajčević 4, Šito, Čančar, Havić 3, Kovač, Pavić, Gašić, A. Imamović 2, Bunić, Žuliček 1

ZAMET: Paurević, Plahinek 3, Karlić, Jerčinović 3, Židek, Miočinović, Milošević 7, Toto 1, Strukar, Bunić 5, Bukvić, Šegota, Mičijević 3, Rajić, Masnić 3, Gugić 1 (1)

Sedmerci: Umag 3 (3) Zamet 3 (1)

Isključenja: Umag 4 minute Zamet 8 minuta

Treće mjesto u Kupu Hrvatske ovogodišnji je doseg rukometašica Zameta. Stiglo je ono nakon pobjede u dvoboju protiv domaćina završnog turnira, ekipe Umaga rezultatom 26:23.

Zamećanke su vodile sa 14:4 nakon dvadeset minuta igre i novog furioznog početka utakmice. Vratarka Nikolina Strukar u tom je razdoblju skupila šest obrana, dvojac Mičijević - Milošević zabio je pet od prvih šest gostujućih golova. Krenula su potom i krila, nastavila je i Silvija Masnić prije dva vezana gola Josipe Jerčinović za spomenuti rezultat.

Domaće igračice do poluvremena su, dakle u manje od devet minuta igre napravile seriju 8:2 i stigle na samo četiri pogotka zaostatka na poluvremenu. Golove su za riječkue kipu zabile samo Mičijević i Bunić, obrana ponovno nije bila na razini zadatka.

U nastavku izabranice Dragana Rajića dolaze do izjednačenja (17:17) nakon nove serije 5:1 u koju ušla i dva obranjena sedmerca domaće vratarke Andreje Pavić, no nakon toga slijedi odvajanje golovima Bunić i Milošević koje se više nmije moglo sustići. Završilo je tako pobjedom Riječanki s tri gola prednosti, na oproštaju od Zametovog dresa najefikasnija je bila Selena Milošević sa sedam golova, Tea Bunić ponovila je učinak iz polufinala zabivši pet puta.