Subota, 02. veljače 2013. 20:00 Napisao/la  Ivan Milatić

Prva liga rukometašica, 17. kolo: Split - Zamet 29:23

SPLIT 2010 -  ZAMET 29:23 (16:12)

Mala dvorana SC Gripe Gledatelja:250

Suci: Ante Pavić i Mate Torbarina (oba Zadar)

Nadzornik: Josip Posavec (Varaždin)

SPLIT 2010: T. Lisica, Jurić, Surjan 1, Matijaš 2, Džeko 13 (8), A. Lisica 2, Perkušić 3, Borovac, Stilinović 1 obrana, Krolo, Gudelj, Križanac 6 obrana, Zelić, Šimičić 1, Galić, Čampa 7 (1).

ZAMET: Račić 5 obrana, Paurević, Brčić 1, Plahinek 2, Jerčinović 1, Havić 7 (2), Tabar, Bunić 2, Tus, Šegota 4 obrane, Mićijević 3, Stakorić, Gavranić 7 (1), Gugić.

Sedmerci: Split 2010 9 (9), Zamet 4 (3)

Isključenja: Split 2010 6 minuta, Zamet 8 minuta

Rukometašice Splita 2010 apsolutno zasluženo stigle su do pobjede protiv Zameta. Završilo je 29:23, a moglo je i uvjerljivije. Zamećanke su odigrale daleko najgoru, a Splićanke najbolju utakmicu sezone. Kapetanica Splita Irena Džeko i pojačanje iz Srbije Anita Čampa na poziciji lijevog vanjskog radile su što su htjele, jer obrana Zameta na ovoj utakmici nije postojala.

Džeko je susret završila sa 13 pogodaka iz 16 pokušaja, a sa sedam metara imala je savršenih osam od osam. Čampa je za sedam pogodaka potrošila 15 lopti, ali je pogađala uvijek kada je najviše trebalo. U redovima Zameta raspoložena za igru bile su tek Tina Gavranić i Dina Havić sa po sedam pogodaka što je bilo apsolutno nedovoljno protiv rastrčanih razigranih i prije svega preciznih Splićanki.

Imale su domaće igračice ukupno osam tehničkih pogrešaka koliko je Zamet napravio samo u prvome dijelu, a do kraja su ih skupile 13. Zadarski sudački par Pavić-Torbarina sudio je domaćinski, ali to nije opravdanje za katastrofalno izdanje riječkih rukometašica. Kada je Dina Bečić nakon 42 minute i 54 sekunde smanjila na 21:19 bio je to "posljednji trzaj" neprepoznatljivo loše riječke ekipe. Sedam i pol minuta kasnije Split je odjurio na 26:19 i otklonio sve potencijalne opasnosti.

Tri minute prije kraja prvog poluvremena  Irena Džeko pogodila je sa sedam metara za 16:10, pa se može reći da su Zamećanke još dobro i prošle u prvih 30 minuta. U posljednje tri minute prvoga dijela sa dva vezana pogotka spasila ih je jedna od najmlađih Ćamila Mićijević. Bez ideje u napadu i bez čvrstine u obrani Riječanke su djelovale kao ekipa koja se bori za ostanak, a Split kao da "ganja" Europu.

Činjenica je da se osjetilo neigranje Ivane Vuković, koja je ostala u Rijeci sa temperaturom 38.5. Na njezinom je mjestu debitirala Josipa Jerčinović. Postigla je pogodak u ranoj fazi susreta, a nakon toga je "nestala". Uz to u 20. minuti se ozlijedila Tea Bunić koju je trener Čagalj koristio tek u završnih deset minuta.