Rukometaši Zameta savladali momčad Mornar-Crikvenice i osvojili županijski Kup

Srijeda, 13. prosinca 2017. 22:01 Napisao/la  SC

Finalna utakmica: Zamet - Mornar-Crikvenica 34:27. U 50. minuti Načinović donosi najveću prednost (29:20) i Zamećani su mogli početi slaviti

RK Zamet, pobjednik Kupa

Županijski rukometni kup – finale

ZAMET - MORNAR-CRIKVENICA 34:27

Centar Zamet. Gledatelja: 100

Suci: Robert Bernobić i Nikša Kalčić

ZAMET: Vučko 4, M. Mozetić, Jeličić, J. Mozetić, A. Dunato, Majić 3, Martinović, D. Dunato, Kružić 9, Sorić, Načinović 3, Starčević 6, Lučin, I. Katić 1, Golik 8, Mrakovčić

MORNAR-CRIKVENICA: Liridonu, Oroši, Matejčić 2, Mijić 2, Melon 1, Čupić 8, Derossi, Huljina 6, Karaula 1, Mutiši, K. Car, Medvedec 2, Turčinov, Dokoza, Stanić 5, Stupar

Sedmerci: Zamet  5(7)  Mornar-Crikvenica 2(6)

Isključenja: Zamet 6 minuta  Mornar-Crikvenica 10 minuta

Rukometaši Zameta pobjednici su županijskog Kupa, nakon što su u finalnoj utakmici pobijedili mmčad Mornar-Crikvenice rezultatom 34:27.

Zamećani su opravdali ulogu favorita i zasluženo su odnijeli pobjedu iako su se za nju trebali dobro oznojiti.

U prvom dijelu vodila se izjednačena borba sve do zadnjih minuta kada su se igrači trenera Igora Marijanovića uspjeli odvojiti na tri pogotka prednosti, 17:14.

Do tada svaki put kada je Zamet kolko toliko odmakao uporni Crikveničani su se uspješno vraćali.

Treba napomenuti da su igrači Mornar-Crikvenice u prvom dijelu promašili tri sedmerca i dvije kontre.

Zamet je odmah na početku drugog dijela stisnuo gas i u 36. minuti nakon pogotka Verona Načinovića odmaknuo na veću razliku 20:15.

Momčad Valtera Matoševića nije više imala ideje u napadu, a ponovo je do izražaja došla vrlo loša realizacija laganih pogodaka, odnosno kontri koje nisu završile sigurnim pogocima.

U 50. minuti ponovo Načinović donosi najveću prednost za Zamet, 29:20 i riječka momčad je mogla početi slaviti pobjedu i osvajanje županijskog Kupa za ovu sezonu.

Pobjedničku momčad predvodio je Marin Kružić sa devet pogodaka, a drugoligaše iz Crikvenice Tomislav Ćupić sa osam pogodaka.