Premijer liga rukometaša: Zamećani prokockali zadnji napad i ispustili pobjedu protiv Buzeta

Subota, 06. rujna 2014. 20:05 Napisao  Marko Babić

Utakmica 1. kola: Zamet - Buzet 24:24 (14:12). Jotić je nakon isteka vremena potegnuo ispod živog zida, ali vratar Buzeta zaustavio je taj pokušaj i donio gostima vrijedan bod

Premijerliga rukometaša

ZAMET - BUZET 24:24

Utakmica 1. kola: Zamet - Buzet 24:24 (14:12).

Dvorana Zamet. Gledatelja: 300.

Suci: Barle i Vučić (oba Zagreb).

ZAMET: Đurica , Vučko 2, Černeka 1, Uzelac 1, Stipčić, Slavić, Kovačević 3, Jelušić 5, Valković 3, Jotić 9, Broznić, M. Mrakovčić, Juričić.

BUZET:  Pobrić, Šverko, Grižančić, Stojanović 4, Jakac, Prodan, Deak 3, Matanović 3 (1), Šćulac, Tomić, Jović, Kisiček, Moranjkić, Prskalo 5, Galijot 9 (4), Jerman.

Sedmerci: Zamet 2 (-), Buzet 5 (5).

Isključenja: Zamet 6, Buzet 8 minuta.

Rukometaši Zameta i Buzeta podijelili su bodove u prvom kolu Premijerlige. Trideset sekundi prije kraja utakmice kod rezultata 24:24 riječki rukometaši imali su napad, a trener Marin Mišković pozvao je minutu odmora. Domaćin  u tom napadu nije uspio ništa napraviti i na kraju je nakon isteka vremena imao pokušaj s devet metara. Jotić je dobro potegnuo ispod živog zida, ali vratar Buzeta zaustavio je taj pokušaj i donio gostima vrijedan bod.

Buzet se vratio u drugom dijelu nakon što je Valković u 37. minuti pogodio za 17:13! Gosti nisu odustajali, već su nizom 6:1 i golom Galijota stigli do prvog vodstva na utakmici (19:20). Zamet se ipak uspio vratiti, Valković i Jotić držali su minimalnu prednost, ali Deak je pogodio s krila za bod.

Zamet je dobro ušao u utakmicu unatoč nekoliko pogrešaka i nespretnih reakcija u napadu. Gosti su držali priključak, a riječki rukometaši odvojili su se u trenutku kada je Milan Uzelac zaradio  isključenje.  Jotić je donio 5:3, a uskoro je Zamet nekoliko sekundi imao dva igrača manje. Kada se Uzelac vratio na parket odmah je zatresao mrežu za 6:4. Zamet je prvu priliku za plus tri propustio u 11. minuti s igračem više kada je Kovačević propustio čisti šut. Iako su trošili prilike u napadu Zamet je bio dovoljno kvalitetan u obrani na čelu s odličnim vratarom Dinom Slavićem.

Upravo je Slavić zaustavio jednu kontru Matanovića, a na drugoj strani Lovro Jotić pogodio je za plus tri (7:4). Probali su gosti s formacijom 5-1 više pažnje usmjeriti na Jotića, ali zato je Jelušić u 24. minuti donio pet golova prednosti (12:7). Ipak, unatoč dobroj igri, Zamet je na kraju prvih 30 minuta imao samo dva gola prednosti. Gosti su u posljednjoj minuti zabili dva gola s time da je Prskalo pogodio doslovce u posljednjoj sekundi za 14:12.