Subota, 08. travnja 2017. 17:28 Napisao/la  SC

Utakmica 1. kola lige za ostanak: Zamet - Metalac 32:26

ZAMET: Đurica, Hrvatin 4, Martinović, Uzelac 2,T. Lučin 9 , Golik 2, Stojanović 2 , Glavaš 5, Sorić, Kružić 4, F. Lučin, Valković 3, Grozdek, Majić, Šunjić, Mrakovčić

METALAC: Lončar, Vukšić, Potnar, Botas, Jurakić 5, Markušić 2, Svalina 5, Antolković, Raič 3, Ševo, Katinić 5, Ezgeta 1, Jugović, Bešlić 4, Beshiri 1

Sedmerci: Zamet 4(3) Metalac 5(4)

Isključenja: Zamet 10 minuta Metalac 6 minuta

U 1. kolu Lige za ostanak rukometaši Zameta pobijedili su momčad Metalca iz Zagreba rezultatom 32:26.

Zamećani su nakon dva poraza u regularnom dijelu prvenstva od momčadi Metalca uspjeli pobijediti vrlo neugodnog protivnika.

U prvom dijelu susreta nakon početnog vodstva domaćih igrača 5:2, gosti su se približili na 8:7, te se do kraja prve dionice igralo gol za gol da bi poluvrijeme završilo sa prednošću Zameta 14:12.

Briljirao je domaći vratar Marin Đurica koji je sakupio deset obrana.

Početkom drugog dijela Zamet se odvaja na 16:12, a u 46. minuti Mateo Hrvatin dovodi svoju momčad u vodstvo 23:17, te se gosti nisu više uspjevali ozbiljnije približiti.

Zaslužena pobjeda Zameta kod kojeg su se istakli Tin Lučin sa devet i Filip Glavaš sa pet pogodaka, a vratar Marin Đurica do kraja susreta imao je trinaest obrana.