Subota, 08. studenog 2014. 21:00 Napisao/la  SC

Utakmica 9. kola: Zamet - Poreč 28:24 (14:14)

Premijer liga rukometaša, 9. kolo

ZAMET - POREČ 28:24 (14:14)

RIJEKA, Centar Zamet. Gledatelja: 200. Suci: Bosak i Herceg. Nadzornik: Martinić. Igrač utakmice: Dario Černeka.

ZAMET: Đurica (7+0), Vučko 2, L. Mrakovčić 5, Černeka 10(6), Uzelac 1, Lončarić 1, Stipčić, Glavaš, Kovačević 2, Golik 1, Jelušić 1, Slavić (6+0), Valković, Jotić 5, M. Mrakovčić, Briški.

POREČ: Sorić (7+0), Marić 3, Mataija 2, Gavrić, Perhat, Thoss 2, Krajinović 2, Perić 1, Čarapina (3+0), Bučaj, Petrić, Gudić, Marko, Popović, Rađaković 4, Buvinić 10(4).

Isključenja: Zamet 2 minute (Uzelac), Poreč 12 minuta (Marić 2+2+2, Krajinović, Petrić, Gudić)

Sedmerci: Zamet 6/6, Poreč 4/4.

Rukometaši Zameta ostvarili su vrijednu pobjedu protiv Poreča, koja je uoči devetog kola bila drugoplasirana momčad na ljestvici.

Riječani su od otvraranja  držali minimalnu prednost, u 24. minuti Černerka je pogodio za plus tri (13:10). Gosti su uzvratili serijom 4:1 i s tri uzatopna gola Buvinića stigli u vodstvo (14:15).

Susret je prelomljen od 36. do 43. minute kada je domaćin napravio seriju 7:2 i od 17:17 stigao na plus četiri (23:19). Poreč ovoga puta nije imao odgovor iako je dvaput stigao na dva gola zaostatka (25:23, 26:24).