Premijer liga rukometaša: Zametu peta pobjeda sezone nakon izjednačenog susreta u Vinkovcima

Subota, 26. rujna 2015. 21:20 Napisao/la  SC

Susret 5. kola: Spačva - Zamet 20:24 (11:11)

Premijer liga rukometaša - 5. kolo

SPAČVA - ZAMET 20:24 (11:11)

Školska sportska dvorana u Vinkovcima. Gledatelja 100

Suci: Matija Gubica (Petrijevci) i Boris Milošević (Osijek). Nadzornik: Mensur Seferović (Zagreb)

SPAČVA: Kasak, Josipović, Omrčanin, Kalaica, Tomas 2, Ma. Mišić 1, Kružić 2, Mi. Mišić 4, Šijaković 4, Stojanović, Vukušić 3 (1), Ranogajec, Babić 1, Nađ 3, Rimac

ZAMET: Đurica, Islamović, Hrvatin 4, Černeka 8 (5), Uzelac, Lončarić 3, Stipčić, Stojanović 2, Juričić, Kovačević, Golik 3 (2), Jelušić 2, Slavić, Valković 2, Grozdek

Sedmerci: Spačva 5 (1) Zamet 8 (7)

Isključenja: Spačva 4 minute Zamet 8 minuta

Pet od pet! To je učinak rukometaša Zameta na startu sezone, kao iz udžbenika o uspješnosti sportskih klubova. Svladan je i vinkovački parket, uvijek neugodan i rijetko tako gostoljubiv za izabranike Marina Miškovića i Vlatera Matoševića. Domaći su propustili realizirati četiri kaznena udarca; dva je obranio Slavić a jednog Đurica. Zamećani su iz sedmeraca postigli čak sedam golova, od kojih je pet zabio Dario Černeka, najefikasniji igrač u riječkoj momčadi.

Na veliki odmor otišlo se s nerješenim rezultatom, niti jedna se momčad u prvih trideset minuta nije uspjela odmaknuti niti na dva pogotka prednosti, što je riječkoj momčadi prvi puta pošlo za rukom u 37. minuti kod rezultata 13:15. Nakon što domaći odmah poravnavaju, Černeka, Valković i Lončarić mini-serijom 0:3 odvode gostujući sastav na osjetniju prednost za jednu tako izjednačenu utakmicu. Nisu je do kraja domaći uspjeli stići, bodovi tako ponovno putuju na Kvarner.

Već u srijedu na rasporedu je nova obveza za Zamećane, na njihov im parket dolazi jedan od regionalnih rivala, momčad Buzeta.