Zamećani osvojili bod u završnici protiv Gorice

Subota, 19. ožujka 2016. 20:24 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Utakmica 24. kola: Zamet - Gorica 27:27 (13:14)

ZAMET: Đurica (8+1), Hrvatin 4, Martinović, Uzelac, Lončarić 6, Stipčić 2, Stojanović 2, Glavaš 2, Lučin, Golik 6 (2), Jelušić 2, Slavić (8+1), Valković 2, Grozdek 1, Mijić, Miličević.

GORICA: Ceković 7 (3), Borić, Laljek 8 (1), Krstanović 3, Barišić, Vladušić 3, Dijanić, Vučičević, Sladoljev (12+1), Goršeta, Bura 4, Pandža 2, Buhiniček.

Sedmerci: Zamet  3 (2), Gorica 6 (4)

Isključenja: Zamet 2 minute (Uzelac), Gorica 2 minute (Vladušić).

Zamet je već dohvatio Ligu za prvaka,  u 13 dana izlazilo  ili će se izlaziti na teren čak pet puta (Metalurg, Kaštela, Varaždin, Gorica i već u utorak Đakovo).

Gosti su na Zamet doputovali bez ponajboljeg igrača Ferenčine, ali odlučni da dokažu da pobjeda Gorice u Zagrebu u 3. kolu prvenstva (29:25) nije bila slučajna.

Sa druge strane struka Zameta nije mogla računati na viroznog Kovačevića, što se je pokazalo kao veliki domaći hendikep.

Prvi puta na utakmicama Premijer lige na klupi se  našao i treći vratar, mladi Lučin, koji je na utakmici protiv Metalurga oduševio sa dvije sjajne obrane sedmeraca.

Utakmica je počela u žustrom i efikasnom ritmu sistemom gol po minuti. Nakon tri izjednačenja, gosti u samo tri minute mini serijom 0-3 dolaze do prednosti 3-5, koju Hrvatin u istoj minuti uspjeva neutralizirati.

Ujedno to je bilo i posljednje izjednačenje Zameta u prvom dijelu, jer Ceković koristi dva sedmerca u 12. minuti, a i Sladoljev ulazi u seriju uspješnih obrana.

Zamet ne pronalazi put do gostujuće mreže punih devet minuta. Gosti do odmora imaju čak pet sedmeraca, sa kojima odlaze na velikih +4, koje održavaju skoro do odlaska na odmor.

Srećom po domaće, vratar Đurica pravovremeno ulazi u seriju dobrih obrana, pa se realizatorski post seli na stranu Gorice.

Zamet golovima Golika, Valkovića i raspoloženog Hrvatina na odmor odlazi sa minimalnim zaostatkom.

U nastavku se je na prvi pogodak čekalo pet minuta, a Laljek i Bura najavljuju da bi bod(ovi) mogli krenuti i put Gorice. Povratnički pogodak Grozdeka, nakon duže pauze zbog ozljede diže moral momčadi.

U 42. minuti Stipčić donosi izjednačenje nakon dugo vremena i utakmica kreće u neizvjesnu završnicu.

Trener Pekera iako ima na raspolaganju kraći roster igrača, održava visoki ritam utakmice, dok se je Zamet velikim dijelom utakmice nalazio u ulozi lovca na prednost Gorice, što je rezultiralo i povećanom broju tehničkih pogrešaka.

Kratkotrajnu radost Zameta nakon vodećeg pogotka Stipčića za 21-20, zaustavlja Ceković.

U posljednjih 5-6 minuta igra se kao i na početku – gol za gol. Prvo i jedino isključenje Zameta nešto više od dvije minute prije kraja utakmice moglo je biti  kobno za domaće, jer su gosti poveli preko Laljeka i Cekovića 25-27.

Odgovorna i karakterna igra domaćih igrača u posljednjoj minuti donosi veliki preokret za konaču podjelu bodova preko Golika i Stojanovića u utakmici velikih rezultatskih preokreta, gdje je možda ponajviše od početka utakmice nedostajalo više motiva.

Dokaz da igrači Zameta ipak imaju itekako srca i motiva je završnica susreta s infarktnom završnicom.