Subota, 14. ožujka 2015. 19:52 Napisao  Patrik Mršnik

Novom pobjedom rukometaši Zameta ostaju u utrci za Ligu za prvaka

Suci: Siniša Bosak i Željko Herceg (oba Varaždin). Nadzornik: Dragutin Modesto (Kanfanar)

ZAMET: Đurica, Vučko 4, Mrakovčić 8 (2), Černeka 2, Uzelac 2, Stipčić 1, Jerčinović, Glavaš 1, Juričić, Kovačević 6, Golik 1, Jelušić 2, Valković 3, Jotić 4

IVANIĆ: Janeš, Kljak 2, Vidaković 1, Sertić 1, Vlahek 1, Bobić 1, Markić, Vučelić 3, Lukačec 8, Zrakić 3, Badžek, Magdić 3, Pavlov, Kolak 3, Veraja 4 (3)

Sedmerci: Zamet 3 (2) Ivanić 3 (3)

Isključenja: Zamet 4 minute Ivanić 6 minuta

Težak je i dosta nezgodan protivnik za Zamećane bio Ivanić, no riječki su rukometaši upisali novu pobjedu na svom parketu. Rezultatom 34:30, ponajviše zahvaljujući predstavi iz drugog poluvremena bodovi su ostali u Rijeci. Sastav Marina Miškovića ostaje u utrci za Ligu za prvaka, tri dana uoči kup-susreta protiv PPD Zagreba.

Morali su Riječani hvatati gostujuća vodstva sve do samog kraja prvog dijela, obrana se nikako nije uspijevala namjestiti i sačvati vrata dvojca Đurica - Juričić. U desetoj minuti bilo je tako 4:7 za goste, bili su raspoloženi Vučelić i Lukačec. Vodstvo je na strani kluba iz Ivanić Grada bilo sve do 28. minute kada Petar Jelušić zabija dva pogotka, onog za 13:13 i 14:14. U posljednjem napadu prvog dijela Černeka je zabio za prvo vodstvo Zameta, koje od tada nije bilo ispušteno do kraja.

Podigli su Zamećani obranu, nekoliko je lopti obranio Juričić pa se u 34. minuti golom Mrakovčića domaći sastav našao u vodstvu od 19:16. Nedugo zatim krenula je serija 4:0 u kojoj je dva pogotka postigao Luka Kovačević (23:17). Nije to goste smelo previše pa su do 43. minute na isti način uzvratili (23:21), no od njih je to uglavnom bilo sve. Nisu gosti imali rješenja za Luku Mrakovčića, kasnije i Raula Valkovića koji su prepucavanjima izvana koristili nedostatke gostujuće obrane 6-0. Izvrsnu je partiju ponovno odigrao i Luka Kovačević zabivši šest pogodaka.