Premijer liga rukometaša: Zamećani suvereno nadigrali Marinu Kaštela i nastavili pozitivan niz

Srijeda, 25. veljače 2015. 20:02 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 19. kola: Zamet - Marina Kaštela 36:24 (19:13). Prednost domaćina učinjena je polovicom prvog dijela, do kraja utakmice zaostatak gostiju narasao na dvanaest pogodaka

Premijer liga rukometaša - 19. kolo

ZAMET - MARINA KAŠTELA 36:24 (19:13)

Centar Zamet. Gledatelja 300.

Suci: Igor Hunjadi i Marijo Zečević. Nadzornik: Mensur Seferović (svi Zagreb)

ZAMET: Đurica, Vučko 3, Mrakovčić 5 (1), Černeka 5, Uzelac 2, Stipčić 4, Jerčinović, Glavaš 3, Juričić, Kovačević 4, Golik 1, Jelušić 2, Slavić, Valković 5 (3), Jotić 2

MARINA KAŠTELA: Ilić, Milas 1, Markota 5 (1), Banović 4, S. Jukić, Krokar 4, Knezović, Budalić, N. Jukić 6, Čorić 2, Šegrt, Ivanišević, Tukić 2, Šindik

Sedmerci: Zamet 6 (4) Marina Kaštela 4 (1)

Isključenja: Zamet - Marina Kaštela 6 minuta

Uvjerljivi su, raspoloženi i efikasni bili rukometaši Zameta u susretu devetnaestog kola Premijer lige. Gostima iz Kaštele pod vodstvom nekadašnjeg trenera najboljih riječkih rukometašica Željka Čaglja prezentiran je sat pucačkih vještina muške vanjske linije. Kaštelani su se u istoj kategoriji sa Zametom držali samo u uvodu utakmice, prednost je za treću uzastopnu pobjedu rukometaša Marina Miškovića i Valtera Matoševića progresivno rasla, sve do konačnih dvanaest pogodaka viška. Iako su gledatelji u zametskoj dvorani vidjeli okruglih šezdeset golova, ni vratari nisu imali loše učinke. Domaći vratari imali su ukupno šesnaest obrana, gostujući jedanaest.

U prve tri minute svaki je napad završavao pogotkom. Gosti su prvi krenuli s centra i održavali početnu prednost do 2:3, sve dok obrana Zameta iz početnih 3-2-1 nije prešla u 5-1 s Vučkom kao isturenim. Černeka je pogodio za treće poravnanje, a Mrakovčić za prvo domaće vodstvo koje se do kraja nije ispuštalo iz ruku. Krenula je tada serija sedmeraca, na utakmici ih je bilo sveukupno deset. Najprije Valković zabija, pa onda Đurica brani Nikoli Jukiću. Bilo je to u sedmoj minuti, ali i u osmoj je Valković imao obračun s vratarom Budalićem. I drugi je sedmerac ušao, potom je Vučko zabio za 7:4 nakon upošljavanja Mrakovčića.

Nakon što je skinuo penal Jukiću, isto je učinio Đurica i nakon Ivaniševićevog pokušaja u 11. minuti. Seriju 4:0 okončao je Jotić vrlo lijepim pogotkom izvana. Vanjska je linija funkcionirala odlično, taj je ritam pratila i obrambena linija u kojoj se kroz prvo poluvrijeme događala tek jedna izmjena (Golik - Kovačević). Sedam minuta gosti nisu dali pogodak, nakon čega je Markota konačno zabio iz trećeg Kaštelinog sedmerca. Kovačevićev pogodak za 9:5 označio je početak promašaja u napadu, najprije je Jotić pa zatim i Kovačević odapeo pored vrata. Obrana Zameta tada se mijenja na 6-0, što ubrzo koristi Velimir Krokar. Srednji je vanjski Kaštele s dva pogotka smanjio na 9:7, što domaći poništavaju s tri pogotka (Vučko, Černeka, Golik) iz kontri i polukontri.

Nakon dvadeset i tri minute igre Zamet je imao šest pogodaka prednosti (15:9) kada je zabio Černeka nakon jedne ukradene lopte u napadu gostiju. Tada na scenu stupa gostujući vratar Budalić. Najprije brani sedmerac dotad nepogrešivom Valkoviću, a potom i Černeki nakon čega Nikola Jukić zabija za 15:11. I Zamet je imao novi sedmerac u toj 25. minuti. Zabio je Mrakovčić, prednost od četri pogotka ostala je aktivna do posljednje minute poluvremena kada Zamet ubacuje u brzinu više i golovima Vučka i Černeke s krila odlazi na predah s 19:13.

Generalni je dojam bio da je Zamet na poluvrijeme mogao otići i s dvoznamenkastom prednosti, no gosti su dugo držali razdaljinu između šest i osam golova zaostatka.

Nastavak je Marin Đurica otvorio novom obranom nakon koje je isključenje zaradio Marko Čorić. Nakon vodstva od 20:13, Markota i Jukić su smanjili rezultat, ne zadugo jer su Černeka, ali i novi igrač Jelušić vratili na sedam pogodaka prednosti.

Trener Mišković priliku je dao cijeloj vanjskoj liniji Zameta, u nastavku je ušao Jelušić nakon dobre role Mrakovčića i Jotića u prvom dijelu. Prednost je rasla, Kaštelani su samo kod 22:17 u 38. minuti imali osjetniju priliku za priključak.

Deset minuta kasnije već je bilo 28:19, riječka je publika još malo bolje upoznala dva mlada krila (Glavaš, Stipčić). Stipčić je zabio četiri zgoditka, Glavaš tri do kraja susreta koji je označio nastavak pozitivne serije Zameta.