PREMIJER LIGA RUKOMETAŠA

Zamećani poraženi kod lidera u Varaždinu

Petak, 20. ožujka 2015. 20:55 Napisao/la  SC

Susret 24. kola: Varaždin - Zamet 32:27 (16:11). Luka Kovačević postigao šest pogodaka

Premijer liga rukometaša - 24. kolo

VARAŽDIN - ZAMET 32:27 (16:11)

Arena Varaždin. Gledatelja 300.

Suci: Ante Pavić i Mate Torbarina

VARAŽDIN: Galić, Šipić 3, Jeftić, Kontrec, Vincek 1, I. Sršen 3, Vidaček 1, Špikić, Kuduz 7, Tokić 6 (3), Lončar, Huđ 5 (2), N. Sršen 3, Trefil, Herman, Marčec 6

ZAMET: Đurica, Vučko 3, Černeka 2, Kovačević 6, Stipčić 1, Jerčinović 4, Glavaš 2 (2), Juričić, Golik 1, Jelušić 5, Valković, Jotić 3

Sedmerci: Varaždin 6 (5) Zamet 2 (2)

Isključenja: Varaždin 6 minuta Zamet 6 minuta

Rukometaši Zameta poraženi su u Varaždinu kod istoikmenog domaćina u susretu 24. kola Premijer lige. Uspjeh je odnijelo loše zatvaranje prvog i otvaranje druog dijela. Iako su Riječani poveli s početnih 4:1 u desetoj minuti, te isto vodstvo održavali sve do ulaska u dvadesetu minutu (9:11), uslijedilo je crnih završnih deset minuta prvog dijela u kojima ne uspijevaju zabiti niti jedan pogodak. Domaćin to koristi te sa sedam golova u mrežu Zametovog vratarskog dvojca odnosi prednost od pet zgoditaka na poluvrijeme.

Tek je Dario Černeka uspio smanjiti na 16:12 početkom nastavka, no s nova tri pogotka domaća momčad odlazi na nedostižnih sedam pogodaka prednosti. U nekoliko je navrata bilo i plus osam za Varaždince, takva ekipa nije propustila kazniti loš period u igri Riječana.

Najbolji strijelac utakmice bio je Ante Kuduz sa sedam pogodaka, kod Zameta je najefikaniji bio Luka Kovačević sa šest golova. Dva kola prije kraja sastav Marina Miškovića mora se nadati da će Umag u subotu izgubiti u Karlovcu, nakon čega će biti nastavljena utrka za četvrto mjesto koje vodi u Ligu za prvaka.