PREMIJERLIGA RUKOMETAŠA

Zamećani u završnici poraženi u Umagu

Subota, 13. rujna 2014. 21:00 Napisao/la  SC

Susret 2. kola: Umag - Zamet 28:22 (11:10). Kratka klupa ponovo je Zametu odnijela mogućnost za pobjedu

Premijer liga rukometaša - 2. kolo

UMAG - ZAMET 28:22 (11:10)

Školska sportska dvorana, Umag. Gledatelja 200.

Suci: Dražen Gladović i Goran Volenik (oba Virovitica). Nadzornik: Davor Tor (Zagreb)

UMAG: Borilović (7 obrana), Ravnić 4, Sever 2, Lovrić 1, Petričević 1, Bošnjak 1, Tuksar, Stapar 10, Matošević, Milinković (1 obrana), Beliga, Seferović 3, Burnić (7 obrana), Vukotić, Horozović 1, Babić 5 (2)

ZAMET: Đurica, Vučko 1, Klić, Černeka 8 (3), Uzelac 3, Stipčić, Slavić (15 obrana), Kovačević 3, Jelušić, Valković 2, Jotić 5, Broznić, M. Mrakovčić, Juričić

Sedmerci: Umag 3 (2) Zamet 4 (3)

Isključenja: Umag 2 minute Zamet 6 minuta

Rukometaši Zameta porazom su nastavili natjecanje u Premijer ligi. Nakon uvodnog remija protiv Buzeta (24.24) raspored je htio da se riječke rukometne snage ponovno sučele s protivnikom s istarskog poluotoka, no ovoga puta na njihovu parketu. U umaškoj gradskoj dvorani domaćini su slavili sa šest pogodaka razlike, bilo je 28:22, a sastav Marina Miškovića danak je platio u posljednjih desetak minuta, kada je egal-utakmicu prosuo, ne bi li na kraju ostao kratak za šest golova.

Počeli su domači igrači s furioznih 5:0 u prvih deset minuta. Nije se Zamet snašao isprve, no već je do 16. minute bilo 5:4. Zabijali su redom Uzelac, Černeka, Kovačević i Vučko te utakmicu vratili u sfere neizvjesnosti. Pogotkom Tea Stapara, inače deseterostrukog strijelca za 11:8, na minutu i pol prije kraja prvog dijela Umažani ponovno odlaze na osjetnijiu prednost, no vanjski igrači Zameta Kovačević i Jotić golovima osiguravanju minimalan zaostatak na velikom odmoru.

Zamet je ponovno u zaostatku od 15:11 početkom nastavka, a Uzelac pogotkom s crte u 41. minuti vraća na 17:15. Najbliže su Riječani bili u 48. minuti kada Kovačević zabija za minimalnih 20:19, nakon čega njihova igra u potpunosti staje. Posljednje minute obilježava uraganski kraj Umažana, serijom 8:3 stavljaju točku na i u susretu koji je ponovno mogao dati uzbudljivu završnicu da je Zamećanima ostalo snage u rezervama. Kratka klupa je na kraju dala svoje, jedino su dvaput Valković i jednom Jotič zabijali u zadnjem periodu utakmice.