Subota, 15. listopada 2016. 20:20 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Uzvratna utakmica 2. pretkola: Zamet    - CSM Bukurešt    27:21 (13:15)

ZAMET    - CSM BUKUREŠT    27:21 (13:15)

Suci: Konsantinos Katsiakis - Michalis Michailidis (Grčka).

ZAMET: Đurica (11+1), Hrvatin 5, Martinović 2, Načinović, Uzelac, T. Lučin  7(2), Stipčić, Stojanović 1, F. Lučin, Grozdek 1, Golik 2, Kružić 6, Valković 1, Miličević, Majić 2.

CSM BUKUREŠT: Iancu (5+0), Bernatonis, Milošević 3, Georgievski 5, Saurina 1, Stavrositu 1, Humet 4, Ciobanu (3+0), Novanc 3, Somlea, Marijanac 3, Negru 1 (1), Rosu,  Rotaru, Aslanyan 1(1), Manescu.

Sedmerci: Zamet  2(2), CSM Bukurešt 4 (2).

Isključenja: Zamet 4 minute (Uzelac 2+2), CSM Bukurešt 4 minute (Somlea 2+2, Novanc 2).

Rukometaši Zameta priredili su još jednu rezultatsku senzaciju. U uzvratnoj utakmici Kupa EHFA pobijedili su favorizirani CSM Bukurešt rezultatom 27:21 i zbog boljega omjera pogodaka u gostima nastavili natjecanja u Europi. Prvu utakmicu CSM Bukurešt pobijedio je 29:23.

Jedna od najvećih uspjeha riječkog rukometa ostvaren je preokretom u drugom dijelu utakmice, kada je na parket istrčala sasvim druga momčad Zameta sastavljena od istih igrača.

Domaćin kreće sa 6-0 zonom prema protivniku koji je u odnosu na prvu utakmicu, na Zametu istrčao sa 3 nova igrača. Upravo jedan od njih, nepredvidivi Saša Marijanac pokreće svoju momčad prema 0-5 seriji koja gostima donosi uvjerljivije vodstvo.

Neuništivi Mateo Hrvatin vraća nadu sa dva uzastopna pogodka, a priključuje mu se i visoki Grozdek, uz petu obranu Đurice.

Zamet se  uspijeva još jednom vratiti s drugim izjednačenjem (8:8).

Novi iskorak gostiju iziskuje minutu odmora sa domaće klupe.

Rumunji sa vrlo jakom vanjskom linijom i brojnim atipičnim pogocima  i udarcima pomalo zaboravljenim na našim terenima.

Golovima sa kojima se je svojedobno proslavio sportski direktor CSM Bukurešta, legendarni Vasile Stinga, koji je pratio utakmicu sa tribina.

U 23. minuti stižu i dva vezana gola novog reprezentativca Tina Lučina, te tri velika promašaja gostiju, za solidan omjer na semaforu koji i ne odražava realan omjer snaga.

Zamet počinje zastajkivati, a igra riječke momčadi nije na razini prve utakmice. Impresionira lakoća realizacije gostujuće momčadi.

U nastavku utakmice na terenu je nova momčad Zameta, spremna da sustigne vodstvo iz prve utakmice.

Mladost sa Zameta kreće u nastavku poletno sa golom Majića i Lučina i dva gola Martinovića za drugo izjednačenje (15:15).

U domaćem sastavu debitirao je i mladi Veron, sin reprezentivca Alvara Načinovića.

Nakon pet minuta igre u nastavku, budi se zamrla nada Zameta serijom 5:0 i prvim +3 vodstvom (18:15).

Hrvatin i Majić se uspijevaju potpuno primaknuti željenom rezultatu, jer je u 43. minuti samo -4 u odnosu na utakmicu u Bukureštu. Đurica atraktivnim obranama dodaje dodatnu energiju svojim suigračima.

Vrijeme neumoljivo teče posljednjih 15-16 minuta za obje momčadi, a treneri koriste minute odmora za posljednje savjete uoči završnice. Izlaskom iz minute odmora gol Kružića najvaljuje senzaciju pri rezultatu 22:17.

Peti gol Tina Lučina donosi potrebnih +6, a Đurica razgaljuje srca svih gledalaca rijetko viđenom lepezom u visini gornje vratnice.

U 49. minuti Tin Lučin svojim šestim pogotkom otvara vrata prolaza. Gosti su u nastavku u 19 minuta postigli samo dva gola.

Devet minuta prije kraja goce Georgievski svojim petim golom prekida dugi realizatorski post gostiju, na što se nadovezuje i gol Miloševića (23:18).

Gost propuštaju realizirati svoj drugi sedmerac četiri minute prije kraja, ali imaju još jedan minutu kasnije, koji uspijevaju realizirati.

Novi dinamit iz ruke Tina Lučina vrijedan je za 26:20.

Na ulazu u posljednju minutu Marijanac približava goste prolazu (26:21), a domaća klupa uzima svoju posljednju minutu odmora. Golik 26 sekundi prije kraja diže sve gledatelje na noge.

Nova minuta odmora i strepnja za konačni ishod.

Đurica još jednom čudesnom obranom četiri sekunde prije kraja utakmice sebi donosi epitet velikog junaka utakmice, a Zamet ostavlja u Europi.