Liga za ostanak: Zamećani autoritativnom igrom osvojili bodove protiv Sesveta

Subota, 14. travnja 2018. 23:10 Napisao/la  SC

ZAMET:Vučko 6 (4), Jeličić, Mozetić, Grgurević, Martinović 5, Njegovan, Dunato 1, Kružić 3, Sorić, Starčević 1, Tomljanović 1, Majić 6, Golik 3, Chen 5, Wang.

SESVETE: Totić, Grgurić 4, Krndelj 2, Ćosić, Kuraja 1 (1), Semren 3, Curiš 1, Šehić 1, Jurić, Šprem, Perković 7, Mirosavljević, Pandža, Mudrinjak, Šušnja 1, Strbad 6 (5).

Isključenja: Zamet 6, Sesvete 8 minuta.

Sedmerci: Zamet 3 (2), Sesvete 6 (6).

Zamet je ugostio ekipu Sesveta s kojom je dijelio drugo mjesto na tablici te upisao pobjedu rezultatom 31:26 i tako osvojio nova dva boda.

U prvim minutama Zamet je poveo 3:0, a Sesvete su tijekom cijele utakmice pokušavale nadoknaditi zaostatak, no Zamet je nametnuo svoj tempo koji je uspješno zadržao sve do kraja utakmice.

Već nakon 15 minuta igre nakon pogodaka Chena i Majića, Zamet je poveo sa +6, a do kraja prvog poluvremena Zamet je vodio sa pet golova razlike.

U 43. minuti Sesvete su nakon tri uzastopna pogotka uspjele smanjiti razliku rezultatom 22:19, no u posljednjih 10 minuta Zamet je odličnom igrom i nizom pogodaka utakmicu zaključio rezultatom 31:26.

Kod Zameta se, osim vratara Quana koji je sa izvrsnih 14 obrana uspješno spriječio pokušaje Sesveta da dostignu Zamećane, istaknuo Vučko sa šest pogodaka, dok su kod ekipe Sesveta šest pogodaka ostvarili Grgurić i Strbad.

Zamet se sada nalazi na drugom mjestu prvenstvene tablice Lige za ostanak sa samo jednim bodom zaostatka za Umagom, a u 5. kolu Lige za ostanak ekipu očekuje utakmica protiv Karlovca koja se u gostima igra 21. travnja.