Liga za ostanak: Rukometaši Zameta pobjedom protiv Metalca preuzeli vodstvo u poretku

Subota, 24. ožujka 2018. 21:54 Napisao/la  SC
Damir Vučko (Zamet)

Liga za ostanak - 1. kolo

ZAMET - METALAC 34:29 (18:15)

Rukometaši Zameta su pobjedom nad posljednjeplasiranim Metalcem stigli do dva boda koja su ih smjestila na čelo Lige za ostanak nakon prvog kola.

Prvo poluvrijeme susreta obilježio je jako slab učinak vratara s obje strane i velik broj pogodaka. U prvih 30 minuta vratari obiju momčadi skupili su samo tri obrane.

Prvih 15 minuta se gotovo stalno igralo gol za gol, odnosno Zamet je uspio povesti s +2 zahvaljujući raspoloženom Zhao Chenu, ali i Matiji Goliku.

Njih dvojica vukli su Zamet i od ukupno 18 pogadaks u prvom dijelu oni su postigli 12. Nakon 11:11 u 16. minuti Zamet se odvojio na tri pogotka (14:11) i tu prednost održao do isteka prvog dijela utakmice.

Metalac se u drugom dijelu trgnuo i nakon 15 minuta igre gotvo u potpunosti anulirao prednost Zameta.

Robert Magdić zaključio je seriju od tri pogotka i zabio za 25:24 i doveo svoju momčad na korak do izjednačenja. Do toga ipak nisu uspjeli doći.

Damir Vučko i Marin Kružić uzeli su stvari u svoje ruke pa je Zamet sedam minuta prije kraja povećao prednost na pet pogodaka (31:26).

Stečenu prednost sačuvali su do kraja i izborili prvu pobjedu u Ligi za ostanak.

Izuzetno su kod Zameta bili raspoloženi Chen s deset, Vučko s devet i Golik s osam pogodaka.

Kod Metalca su se istaknuli David Šunjić s osam i Magdić sa šest postignutih pogodaka.

Rezultati 1. kola: Umag – Karlovac 26:26, Gorica – Sesvete 27:24