Zamet doživio najdraži poraz u povijesti

Subota, 10. rujna 2016. 23:29 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Uzvratna utakmica 1. kola: Zamet  - Creteil  24:27

Suci: Ferenc Bonifert – Viktor Olah (Mađarska)

ZAMET: Đurica, Hrvatin 2, Martinović, Tubić, Uzelac 1, T. Lučin 1 (1), Stipčić, Stojanović 1, Glavaš 7 (5), F. Lučin, Golik 2, Kružić 5, Pešić, Valković, Miličević 5, Majić.

CRETEIL: Šunjić, Descat 3, Malinović 5, Toromanović 3, Pintor, Sissoko 2, A. Ferrandier, Robin, Csepreghi 8, Cardinal, Mokrani 3, L. Ferrandier, Castro Alvarez, Petiot 3.

Sedmerci: Zamet 6 (6), US Creteil -.

Isključenja: Zamet 6 minuta, US Creteil minuta 12.

Rukometaši Zameta doživjeli su najdraži poraz u klupskoj povijesti! U uzvratnoj utakmici 1. kola Kupa EHF francuski Creteil pobijedio je Zamet rezultatom 27:24 i ispao iz daljnjeg natjecanja.

Zahvaljujući pobjedi Zameta od 32:29 u prvoj utakmici odigranoj u Parizu, gledatelji u zametskoj dvorani svjedočili su povijesnom uspjehu riječkog rukometa.

Gosti nimalo impresionirani veličanstvenim ceremonijalom na otvaranja utakmice, već na ulasku u drugu minutu vode 2:0.

Iako Miličević i Stojanović brzo uzvraćaju i pronalaze prostora u gostujućoj obrani za svoje golove, gosti djeluju izuzetno moćno u napadu.

Srećom, dvije vezane obrane Đurice zaustavljaju nadiranje Creteila prema lovu na za goste potrebnih +4.

Iskusni, ali još uvijek za goste (pre)brzi Hrvatin donosi u 10. minuti prvo i jedino izjednačanje - 5:5.

Malinović i Csepreghi ulaze u seriju od tri uzastopna pogotka, za granična 3 gola koja su jezičak na vagi za obje momčadi.

Dosta konfuzni domaći napadi rezultiraju sa opasnih 6:10, iako Zamet na golu ima vrlo dobrog Đuricu.

Ulaskom u 20. minutu domaći rukometaši uz podršku solidno popunjenih tribina vraćaju rezultat na 10:12.

Gosti imaju širi roster vrlo efikasnih napadača, koji se rotiraju u realizaciji, te postaju nepredvidljivi za domaću obranu, koja prelazi na zonu 5-1.

Dejan Malinović kod gostiju postaje prava enigma za domaću obranu, jer u 23. minuti uz svoje ime ima upisano pet golova - sve sa vanjskih pozicija.

Ni promjena u formaciji zone nije učinkovita, jer na 5-1 obranu gosti svoju efikasnost rješavaju preko krila.

Sve mirnije i tiše tribine prate razvoj događanja na terenu, koji sve više udaljava igrače Zameta od željenog cilja.

Ulaskom u 28. minutu Creteil vodi prvi puta na utakmicu sa pet golova prednosti - 12:17.

Zamet ima problema i u igri s igračem više, koja u dva navrata za domaćina nije bila presudna - naprotiv.

I u nastavku prvi domaći strijelac je Miličević, i to sa tri uzastopna obećavajuća pogotka, na koje se nadovezuju isto toliko obrana Đurice.

Rezultat 17:19 optimalan za prolazak Zameta na semaforu traje vrlo kratko, jer dvije nerezonske završnice Valkovića donose Creteilu 17:21, nakon deset minuta drugog poluvremena.

Visoka efikasnost iz prvog poluvremena zamijenila su u nastavku duga razdoblja bez golova.

Struka Zameta traži minutu odmora, jer je domaćin postigao za dvadeset minuta samo šest golova i nema rješenja za realizaciju.

Domaći rukometaši su tijekom cijele utakmice bili jako blizu cilja, ali isto tako i jako daleko od namjere da sačuvaju prednost iz Pariza.

Veliku priliku propušta Stipčić u usamljenom prodoru prema golu gostiju, a vremena je sve manje.

Obje momčadi iscrpljene jakim ritmom sve češće griješe, brojne su tehničke pogreške, a ulog je velik.

Šest minuta prije kraja Csepreghi postavlja 20:25, rezultat koji još ne odlučuje pobjednika.

Mile Uzelac u 21. sezoni igranja za Zamet utakmici donosi nevjerovatnu završnicu i obrat.

U 57. minuti domaćin dolazi do ključa prolaza rezultatom 22:25, a u idućem napadu mladi Tin Lučin realizira sedmerac za 23:25.

Cijeli Centar Zamet je na nogama, jer Mateo Hrvatin maestralmo poentira za 24:25.

U posljednju minutu Zamet ulazi sa dva gola zaostatka, a sa istekom vremena Toromanović postavlja konačnih i senzacionalnih 24:27.

Zamet je ostvario najveći  međunarodni uspjeh u svojoj povijesti – plasman u 2. pretkolo Kupa EHF.