DINO SLAVIĆ TVRDI

Presudila koncentracija u napadu na kraju susreta

Nedjelja, 23. studenog 2014. 17:00 Napisao  Patrik Mršnik

Mi dvije lopte nismo zabili, oni jesu, i to je to, kaže Slavić

Varaždinci su protekle subote odnijeli bodove iz Rijeke. Neupućenima, ili barem onima koji utakmicu nisu gledali ne bi to predstavljalo nikakvo iznenađenje, no dojam je često puta drukčiji od stvarnosti i konačnog ishoda. Zamet je u vodstvu protiv Varaždina proveo gotovo pedeset minuta susreta, ostavivši ih na tek jedanaest pogodaka u prvom poluvremenu. Tih prvoh trideset minuta susreta jedanaestog kola Premijer lige spadaju u red najboljih Zametovih izdanja ove godine.

Često se u sportu rabi sintagma da 'moraš biti duplo bolji od lidera kako bi ga svladao', a tako je bilo i ove subote u riječkoj dvorani. U prednost od tri gola (14:11) na poluvremenu moralo je biti satkano puno znanja, sreće, ali i preciznosti kako bi se na odmor otišlo uzdignute glave. Deset obrana vratara, po tri gola Jelušića i Mrakovčića s vanjskih pozicija, obranjen sedmerac Đurice, snaga kolektiva u obrani. Zaista, lider je bio nadigran, ali i sabijen u uzak prostor srednje linije u kojoj je većina lopti Varaždinaca išla prema pivotu.

Iskusni as Silvio Ivandija sjedi na klupi Varaždina. Pomnijim pratiteljima povijesti rukometa poznat je po izvrsnim partijama u Zametu s kojim je dvaput igrao finale državnog Kupa i bio redovni sudionik europskih natjecanja iz takozvane zlatne Zametove faze. Ključ je bio u posljednjih pet minuta, ali i u širini varaždinske klupe, što je nakon utakmice potvrdio i Dino Slavić, Zametov junak s trinaest prikupljenih obrana.

- Presudila je koncentracija u posljednjim minutama, posebno u fazi napada. Mi dvije lopte nismo zabili, oni jesu, i to je to. Imali smo prilike za napraviti osjetniji odmak u utakmici, nismo ih iskoristili, nažalost to je tako. Nama je u cijeloj utakmici igralo svega deset igrača, Varaždinci su mogli puno više rotirati. Imamo problema s ozljedama naši prvih krila, Vučka i Černeke koji nisu trenirali do četvrtka, vratio se i kapetan Uzelac koji je još uvijek pod ozljedom, kaže Slavić.

Ne traže Riječani izlike za nešto što nisu uspijeli izboriti. Naprotiv, ako ijedan kolektiv pokazuje snagu karaktera i borbenosti u posljednjih nekoliko sezona onda je to MRK Zamet. Borili su se istim žarom bez obzira na svu silu nedaća koja se na klub bila okomila u prošlom razdoblju. Isto čine i danas, kada je situacija kudikamo ljepša, kada se i publika vraća na Zamet koji ponovno dobro kotira na rukometnoj karti Hrvatske.