Viareggio Cup 2018: Rijeka opet protiv Juventusa, Torino eliminiran nakon jedanaesteraca

Četvrtak, 22. ožujka 2018. 10:38 Napisao/la  SC

Utakmica osmina finala: Torino - Rijeka 2:4-11m. Protiv Torina nisu igrali kažnjeni Lepinjica te reprezentativci Čeliković (BiH) i Ristovski (Makedonija)

Novo slavlje na Viarregio Cupu

Juniori Rijeke u četvrtfinalu Viareggio Cupa u petak igraju protiv Juventusa.

Mladići Rijeke u osmini finala eliminirali su Torino nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca, susret je završio neodlučeno nakon što je Mulac izjednačio pogotkom u 92. minuti.

U 66. minuti Torino je poveo iz kaznenog udarca, duel Mulca i Borella završio je prekršajem za najstrožu kaznu koju je D' Alena pretvorio u vodstvo - 1:0.

Torino je u 80. minuti propustio meč-loptu, Pandur je obranio, a onda je u sudačkoj nadoknadi Jurešić ubacio, a Mulac udarcem glavom donio 1:1 i jedanaesterce.

Dvama presudnim obrana vratara Pandura, Rijeka je ostvarila plasman u četvrtfinale gdje ponovo igra protiv Juventusa.

Uspjeh je još vrijedniji ako se uvaži  da je momčad bila znatno oslabljena u odnosu na prvi dio turnira.

Protiv Torina nisu igrali kažnjeni Lepinjica te reprezentativci Čeliković (BiH) i Ristovski (Makedonija), koji su morali otići zbog obveza u UEFA-kvalifikacijama.

Povrh toga, na turniru zbog ozljeda ne igraju Mitrović i Liber.

Rijeka i Juventus otvorili su nastup na turniru međusobnnom utakmicom u skupini, koja je završila neodlučeno (2:2) nakon što je Rijeka vodila 2:0 pogocima Črnka (12) i Lepinjice (24).

Juventus je izjednačio dvama pogocima Sandra Kulenovića (65-11m, 90+1), nekadašnjeg igrača Dinama i varšavske Legije.

TORINO: Zanellati, Gilli, E. Bianchi, Capone, Fiordaliso, Adopo, Celeghin, Panaioli (od 46' F. Bianchi), Kone (od 55' D’Alena), Butic (od 87' Ferigra),

RIJEKA: Pandur, Štefulj, Mulac, Svetić, Vuk, Črnko (od 88' Kuqi), Jurešić, H. Smolčić, Bušnja (od 86' Matulja), Pintarić, Dukađin.

Viareggio Cup, osmina finala: Torino - Rijeka 2:4-11m (1:1, 0:0) (D'Alena 66-11m/Mulac 90+2)

Jedanaesterci: 1:1 D'Alena (Pandur brani), 1:2 Vuk gol, 1:2 Fiordaliso (promašaj), 1:3 Mulac gol, 2:3 Borello gol, 2:4 Pintarić gol, 2:4 E. Bianchi (Pandur brani)