Serie B: Spezia uvjerljivo pobijedila, Datković, Šitum i Brezovec strijelci

Utorak, 03. ožujka 2015. 23:24 Napisao/la  SC

Utakmica 29. kola: Spezia - Pro Vercelli 5:2

Nogometaši Spezije pobijedili su momčad Pro Vercellije rezultatom 5:2 u utakmici koja nije mogla bez preokreta i uzbuđenja, što je postao zaštitni znak momčad Nenada Bjelice.

Naime, Spezia je pred 5,500 gledatelja gubila 0:2 u 37. minuti. Uslijedila je žustra reakcija, za samo jednu minutu pogocima Datkovića i Šituma domaća momčad uspjela je poravnati prije odlaska na odmor.

Muke po gostujuću momčad počele su u 42. minuti, kada je zbog drugog žutog kartona isključen Fabino. U 52. minuti Brezovec je postigao vodeći pogodak, a gosti ostali bez još jednog igrača nakon što je isključen Cosenza.

Prednost od dva igrača više Spezia je do kraja utakmice materijalzirala s još dva pogotka i osvojila bodove kojima je zadržala priključak s klubovima, koji namjeravaju igrati kvalifikacije za Seriju A.

Bjelica se vratio na sustav 4-4-2, Datković, Miloš i Brezovec odigrali su cijelu utakmicu. Kvržić je ušao u 73. minuti, Ćanađija nije sjedio na klupi.

SPEZIA: Chichizola, Miloš, Datković, Piccolo, Luna, Brezovec, Bakić, De las Cuevas (73 Kvržić), Catellani, Šitum (80 Juande), Nenè (63 Giannetti)

PRO VERCELLI: Russo, Germano, Cosenza, Coly, Scaglia (57 Liviero), Scavone, Castiglia, Belloni, Di Roberto (54 Bani), Marchi (63 Luppi), Fabiano

Utakmica 29. kola: Spezia - Pro Vercelli 5:2 (Datković 39, Šitum 40, Brezovec 52, De las Cuevas 54, Catellani 77-11m/Marchi 13, 37-11m)