RIJEKA PORAŽENA

Najbolja obrana lige pokleknula u Kranjčevićevoj

Nedjelja, 28. travnja 2024. 21:33 Napisao/la  SC

Rijeka  u prvom dijelu primila tri pogotka iz prekida, jedan je poništen zbog zaleđa, sada je očito da se energetski padovi u dvjema prethodnim utakmicama nisu dogodili slučajno

Prva HNL - 32. kolo

LOKOMOTIVA - RIJEKA 3:1

Stadion u Kranjčevićevoj. Gledatelja: 1500

Sudac: Patrik Kolarić (Čakovec)

VAR sudac: Mario Zebec (Varaždin)

Strijelci: 1:0 Mudražija (37), 2:0 Sotiček (43), 2:1 Obregon (67), 3:1 Sotiček (90+6)

Žuti kartoni: Bubanja, Mudražija (Lokomotiva), Janković, Smolčić, Radeljić (Rijeka)

LOKOMOTIVA: Čavlina, Bartolec, Bubanja, Mersinaj, Leovac (81 Vranjković), Marić, Smakaj, Mudražija (90 Canjuga), Sotiček, Goričan, Kastrati (81 Fetaj)

RIJEKA: Labrović, Smolčić, Radeljić (46 Mitrović), Galešić, Goda, Selahi (46 Pašalić), Hodža, Fruk (81 Bogojević), Ivanović (57 Janković), Pjaca, Marić (46 Obregon)

Nogometaši Rijeke doživjeli su poraz u Kranjčevićevoj čime su prepustili vodeće mjesto Dinamu uoči derbija na Rujevici u 33. kolu.

Da bi se vratila u borbi za prvaka, Rijeka mora pobijediti Dinamo!

Rijeka je u prvom dijelu primila tri pogotka iz prekida.

U 15. minuti Mudražija je postigao pogodak kojega je sudac poništio zbog zaleđa, reakcija statične riječke obrane kao da je navijestila što se može dogoditi.

U 37. minuti nakon ubačaja iz prekida, Pjaca je nespretno zahvatio loptu na petercu, Galešić nije stigao zatvoriti Mudražiju, koji je s pet metara poslao loptu u mrežu - 1:0.

U 43. minuti nakon ubačaj iz kuta lopta se odbila do Smakaja na desnoj strani kaznenog prostora, pokušaj voleja završio je slučajno asistencijom, leđima okrenuti Sotiček ispred Gode skrenuo je loptu u mrežu - 2:0.

Kada jedna momčad primi tri takva pogotka jasno da psihološka priprema nije dobro odrađena, to prije što je riječka obrana do utakmice protiv Lokomotive djelovala najbolje u HNL-u, u 13 utakmica ove godine primila je samo 4 pogotka zbog čega je Rijeka vodila na ljestvici do 32. kola.

Obrana uvijek počiva na mentalnoj snazi, posebice kod prekida kada se vode isključivo statični dueli, igrači Lokomotive u sva tri prekida uoči pogodaka osvajali su tzv. druge lopte.

Što se tiče sadržaja igre u prvom dijelu utakmice, sada je očito da se energetski padovi u dvjema prethodnim utakmicama nisu dogodili slučajno. Razlika je u tome što se u trećoj utakmici Rijeka nije uspjela dignuti u nastavku!

Željko Sopić počeo je utakmicu s Ivanovićem i Marićem, prvi put je utakmicu počeo istodobno s dvojicom klasičnih napadača, linije kretanja u napadu bile su nešto drugačije jer je Ivanović stalno ulazio zdesna u sredinu, ali nikakve koristi momčad nije imala od toga.

Momčad Lokomotive očekivano je prepustila posjed lopte igračima Rijeke, koji su igrali presporo da bi mogli stvoriti ijednu izglednu šansu, niti jedan napadač Rijeke nije pokazao dovoljno inicijative u igri jedan na jedan.

U 45. minuti Goda je ubacio slijeva, Marić je glavom loptu sa 7 metara doslovno dodao Čavlini, pa je Rijeka statistički uputila jedan udarac u okvir vratiju do odmora.

Rijeka je jedino dobro zatvarala prostore, kada je Lokomotiva izlazila iz svoje trećine, ništa domaća momčad nije učinila u tranzicijama sve do sudačke nadoknade drugoga poluvremena.

Sopić je očekivano nakon odmora promijenio trojicu igrača, od 57. minute igrala su četvorica igrača koji nisu počeli utakmicu, pokušao je trener Rijeke dignuti intezitet u igri na postavljenu domaću obranu.

U 58. minuti Bubnjar je glavom nespretno odigrao Pjaci iza leđa, napadač Rijeke ušao je slijeva u kazneni prostor i loptu poslao kraj vratiju.

Bila je to najbolja riječka (polu)prilika na utakmici, koja se dogodila slučajno.

Ništa u riječkoj igri nije slutilo pogodak u 67. minuti, koji se dogodio nakon prekida.

Smolčić je ubacio loptu iz auta, lopta je došla do Obregona koji se na šest metara od vratiju okrenuo oko Mersinaja i spretno loptu poslao u desni Čavlinin kut - 2:1.

Ni pogodak nije djelovao dovoljno stimulativno na igrače Rijeke, koji u trećoj utakmici zaredom nisu smogli dovoljno moći preokrenuti rezultat u drugom poluvremenu.

Stožerni igrači Rijeke jednostavno su izgledali nemoćno u duelima!

U 93. minuti Galešić je iz slobodnog udarca loptu poslao u Čavlinu, bio je to jedini opasniji riječki udarac nakon pogotka.

U istoj minuti na drugoj strani dvojica igrača Lokomotive ušla su u kazneni prostor, Canjuga je ostao sam ispred Labrovića, koji je uspio dohvatiti loptu u situaciji jedan na jedan.

Raspala se igra riječke momčadi!

Prvo je Fetaj postigao u kontri pogodak koji je poništen zbog zaleđa, a onda je Labrović dodao loptu igračima Lokomotive, Sotiček je zdesna ušao u kazneni prostor, prošao kraj Hodže i postigao pogodak - 3:1.