PRIJATELJSKA UTAKMICA

Benko pogodio za remi protiv Udinesea

Subota, 08. rujna 2012. 17:42 Napisao  Luka Variola

Udinese - Rijeka 1:1.  Iako im je na ruku išla činjenica da je Guidolin šareni sastav, bijeli su odigrali dobru partiju

UDINESE - RIJEKA 1:1

Stadion Friuli. Gledatelja: 2.000

Sudac: Rassia (Bassano del Grappa)

Strijelci: 1:0 Barreto (25), 1:1 Benko (55)

UDINESE: Padelli 6 (46 Pawlowski 5,5), Heurtaux 6, Pasquale 6 (81 Silva -), Willians 6, Angella 6, Pereyra 6, Lazzari 6,5, Allan 6, Maicosuel 6 (61 Fabbrini), Barreto 7 (61 Ranegie), Coda 6

RIJEKA: Lisjak 6,5, Datković 6,5 (85 Marić -), Knežević 6,5, Neretljak 6,5, Miloš 5,5 (63 Mujanović -), Kreilach 6, Brezovec 6,5, Weitzer 6 (70 Močinić -), Čaval 6,5 (63 Vannucci -), Mutombo 5,5 (57 Cesarec ), Benko 7 (90 Klapan -)

Nogometaši Rijeke napokon su stadion Friuli napustili neporaženi. Nakon tri uzastopna poraza Bijeli su u prijateljskom ogledu s trećeplasiranom ekipom prošlosezonske Serie A odigrali neodlučeno 1:1. Domaćin je poveo preko Barreta u 25. minuti, da bi Scorijinim trupama zasluženi remi donio Benko golom u desetoj minuti nastavka. Čaval je odlično ubacio s lijeve strane, a varaždinski napadač glavom s desetak metara neobranjivo pogodio lijevi gornji kut nemoćnog vratara Pawlowskog 1:1.

Iako im je na ruku išla činjenica da je domaći strateg Guidolin na teren izveo vrlo šareni sastav, Bijeli su u Udinama odigrali dobru partiju, za što su na kraju nagrađeni pljeskom dvije tisuće domaćih navijača, koji su unatoč sparnom vremenu subotnje poslijepodne odlučili iskoristiti na stadionu Friuli.

Scoria je utakmicu otvorio kao i u ogledu s Hajdukom u 3-5-2 formaciji. Domaćin je prvi puta opasnije zaprijetio u osmoj minuti kada je Barreto s vrha šesnaesterca šutirao pored lijeve stative Lisjakovog gola. Bijeli su se prvi okuražili dvije minute kasnije kada je Benko s dvadesetak metara iskosa šutirao u ruke Padellija.

U 15. minuti nova prijetnja domaćih, koji su akcijom iz prekida pokušali iznenaditi riječku obranu. Srećom Lazzari je ostao okrenut leđima pa je njegov pokušaj bio neprecizan. Prvi veći pljesak domaći nogometaši zaradili su u 18. minuti kada je Barreto u "čvor svezao" Kneževića i potom pao nakon dodira, ali je arbitar Rassia s pravom ostao nijem.

U 24. minuti Udinese je najopasnije zaprijetio, ali je Pasqualeov oštar ubačaj u korner odbio Neretljak. Iz istoga je domaćin poveo. Barreto je na vrhu riječkog šesnaeserca primio loptu, pogledao lijevo-desno i potom iz koljena odapeo po sredini gola, a lopta se od prečke odbila malo, ali dovoljno iza gol linije iznenađenog Lisjaka - 1:0.

Podrška Armade
Skupina od 50-tak pripadnika Armade prvi se puta oglasila u 15. minuti utakmice. Riječki navijači jedini su bili smješteni izvan centralne tribine, na jugoistočnom dijelu velebnog stadiona Friuli predviđenom za gostujuće navijače.

Ritam igre tada je malo pao. Domaćin je zadovoljan vodstvom "stao na loptu", dok se Rijeka i dalje mučila da loptu iznese van svoje polovice. Ipak, u 39. minuti Scorijinim trupama je to ipak uspjelo. Mutombo je donio loptu na vrhu šesnaesteraca i potom nakon malo oklijevanja u šansu izbacio Brezovca, koji s desetak metara iskosa gađao pod prečku ali je domać vratar Padelli bio siguran, odbivši loptu u gol-out. Iz kornera koji je uslijedio Benko je glavom pucao pored gola. Dvije minute prije odlaska na odmor Rijeka je mogla i trebala izjednačiti. Benko je odlično na desetak metara našao Mutomba koji je u "mrtvoj šansi" šutirao ravno u Padellija.

Guidolin bez devetorice standardnih
Domaći strateg Francesco Guidolin u ogledu s Rijekom, što zbog reprezentativnih obaveza, ozljeda ili odmora nije, mogao računati na devetoricu standarnih igrača. Subotnji test propustili su tako Di Natale, Basta, Brkić, Zielinski, Armero, Muriel, Badu, Benatia i Faraoni.

U drugoj minuti nastavka Benku je u vrlo izglednoj situaciji svirano zaleđe, a minutu kasnije Maicosuel se prošetao kroz riječku obranu i natjerao Lisjaka da se dobro ispruži. Nekoliko minuta za Rijeku opet prijeti Benko, koji je s dvadesetak metara oštro šutirao u dobro postavljenog vratar Pawlowskog. Napadač Rijeke sve je pokušaje naplatio u desetoj minuti nastavka kada je u mrežu glavom sproveo odličan centaršut Čavala. U 75. minuti domaćin je bio blizu izjednačenja, ali je Lazzarijevu bombu iz slobodnjaka s dvadesetak metara ukrotio Lisjak. Riječani su u mogli i do pobjede, ali su pokušaji Cesareca,  Vannuccija i Neretljaka u samoj završnici promašili metu.

Fotogalerija: Lario Tus