Slavlje Rijeke nad Istrom 1961 Foto: Lario Tus

Strijelci: 1:0 Puljić (33), 2:0 Čolak (49), 3:0 Črnic (56), 4:0 Zuta (89)

Žuti kartoni: Ottochian (21), Jakić (54), Bradarić (59), Vojnović (70)

RIJEKA: Sluga -, Raspopović 6, Punčec 6, Župarić 6,5, Zuta 6,5, Bradarić 6,5, Pavičić 6, Puljić 6,5, Kvržić 6 (74 Acosty -), Heber 5,5 (52 Črnic 6), Čolak 6 (84 Capan -)

ISTRA 1961: Ćorić 5, Prelčec 5, Zgrablić 5,5, Prce 5, Čuljak 5, Halilović 5 (89 Kerić - ), Jakić 5, Vojnović 5, Maksimović 5 (77 Burić -), Ottochian 5 (64 Gabriel -), Antunović 5,5

Rijeka je očekivano pobijedila Istru 1961 u prvoj utakmici u nastavku sezone.

Momčad Istre 1961 koja je istrčala na Rujevicu posložila se organizirano na svojoj polovici kao da je dva tjedna trenirala bez lopte.

Zatvorio je trener Raić-Sudar sve prilaze, bočni napadači Maksimović i Ottochian više su brinuli o Zuti i Raspopoviću nego obratno.

Gostima je bilo važno da ne izgube ugled u utakmici koju su izgubili prije nego što je počela.

Na kraju su doživjeli pristojan poraz s obzirom na sadržaj ne baš kvalitetne utakmice.

Trener Kek izveo je na travnjak najbolje što ima s Čolakom u vrhu napada i Raspopovićem na mjestu desnog braniča.

Svi ostali riječki prvotimci jesenas su zajedno igrali europske utakmice, dovoljno su bili uigrani i iskusni da bi se rutinski znali nositi s pulskom momčadi.

Kako je vrijeme odmicalo gosti su sve više postajali statisti, pojedinačna riječka kvaliteta sve je više dolazila do izražaja kroz kontinuirani posjed lopte.

Daleko od toga da je riječki protok lopte bio tehnički i trkački toliko dotjeran da bi utakmica bila posebno uzbudljiva.

Igrala je riječka momčad onoliko poduzetno koliko je trebalo da pulski igrači od početka shvate da nemaju šanse.

U 18. minuti uhvatila je riječka momčad obranu gostiju u raskoraku, Puljić je prošao lijevom stranom i pravodobno odigrao Kvržiću, koji je po sredini kaznenog prostora izašao sam ispred Čorića.

Kvržić je promašio cijela vrata u poziciji koja mu baš ne služi na čast.

U 29. minuti Bradarić se pojavio na desnom boku i idealno proigrao Puljića, koji je s 9 metara loptu poslao preko vratiju.

U 33. minuti Puljić je ponovo iskazao osjećaj za pogodak: pravodobno je ušao iz drugoga plana iza leđa pulskih stopera, Župarić je precizno odigrao, Puljić primio loptu i spretno zatresao mrežu pokraj nespretnog Ćorića - 1:0.

Pulska momčad na odmor je ispraćena s provokativnim povicima sa sjeverne tribine: "Druga liga!".

Aluzija na kvalitetu momčadi Istre 1961 možda nije bila pristojna, ali je bila istinita!

U 49. minuti utakmica je završila što se tiče rezultatske neizvjesnosti ako se pod tim pojom podrazumijevao minimalni zaostatak Istre.

Kvržić je proigrao Čolaka na vrhu kaznenog prostora s desne strane, ušao je riječki napadač iskosa, poslao loptu ravno u Ćorića, koji se čudnom reakcijom izmaknuo putanji lopte za 2:0.

U 54. minuti Pavičić je ubacio zdesna iz prekida, Čolak je u trku glavom loptu poslao u Ćorića.

U 56. minuti Črnic se oslobodio pratnje i s 23 metra efektnim udarcem loptu poslao u desni kut - 3:0.

Za Ćorića neuhvatljivo!

Nastavila se pulska momčad ponašati na terenu kao da je na semaforu 0:0, do kraja utakmice održala je raspored i mentalnu stabilnost.

Očito je bila spremna na poraz, pa je zadnjih desetak minuta uspostavila ravnotežu kroz posjed lopte.

Učinak je bio porazan.

Tijekom cijele utakmice Istra je uputila jedan udarac u okvir vrata, u 4. minuti Antunović je s 20 metara loptu poslao u Slugu.

Ipak je trebalo sačekati kraj utakmice da bi se vidio najljepši potez na utakmici.

Zutin pogodak u 89. minuti iz slobodnog udarca svakako treba pogledati, majstorija često osporavanog igrača podignula je tribine na noge!