Prva HNL Rijeka uvjerljivo pobijedila Inter, Alexander Gorgon pokrenuo riječki napad

Nedjelja, 10. veljače 2019. 16:56 Napisao/la  SC

Inter - Rijeka 0:3. Pobjeda je toliko vrednija koliko Rijeka nikada jednu natjecateljsku utakmicu nije počela u slabijem sastavu otkada je vlasnik postao Damir Mišković

Jakov Puljić postiago dva pogotka protiv bivših suigrača

Prva HNL - 20. kolo

INTER - RIJEKA 0:3

Stadion u Zaprešiću. Gledatelja: 150

Sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac) 7

Strijelci: 0:1 Puljić (66), 0:2 Lončar (68), 0:3 Puljić (74)

Žuti kartoni: Mamić (26), Muhar (55), Brezovec (63)

INTER: Matković 5,5, Bosec 5,5, Tatomirović 5, Šimunec 5, Valentić 5, Muhar 5,5, Brezovec 5,5, Rak 5 (82 Ljubić -), Serderov 5 (73 Mišković -), Ajayi 5,5 (86 Haramustek -), Kaluđerović 5

RIJEKA: Sluga 6,5, Kvržić 7, Escoval 6,5, Župarić 6,,5 Mamić 6, Lončar 6,5, Pavičić 6, Halilović 6 (77 Murić -), Acosty 6 (84 Bušnja -), Vuk 6 (61 Gorgon 7), Puljić 7

Rijeka je uvjerljivo pobijedila Inter puno boljom igrom u drugom dijelu utakmice, posebice otkada je u igru ušao Alexander Gorgon.

Pobjeda je toliko vrednija koliko Rijeka nikada jednu natjecateljsku utakmicu nije počela u slabijem sastavu otkada je vlasnik postao Damir Mišković.

Stjecajem okolnosti izostalo je niz standardnih igrača, trener Igor Bišćan skrpao je početni sastav u kojemu je Zoran Kvržić osvanuo na poziciji desnog braniča.

I odmah treba istaknuti da je Kvržić bio jedan od najboljih igrača Rijeke, posebice u napadu.

Na klupi su sjedili Braut, Murić, Gorgon, Bušnja, Velkovski, Smolčić i vratar Prskalo.

Usporedbe radi, Bišćan je na klupi Rijeke debitirao u 11. kolu, kada je utakmicu u Zaprešiću počeo sa sedmoricom igrača (Zuta, Gorgon, Heber, Čolak, Punčec, Čanađija, Pavelić) koji nisu počeli utakmicu 20. kola.

Od ovakvog riječkog sastava objektivno se nije moglo očekivati da će sadržajno igrati na razini ugleda riječkog kluba, ali izostanak standardnih igrača nije opravdanje za onako slabi intezitet trčanja i agresivnosti u prvom dijelu.

U drugom dijelu riječka je momčad ubrzala protok lopte, a kada je umjesto ozlijeđenog Vuka ušao Gorgon, linije kretanja u napadu postale su djelotvornije.

Prva opasnost za domaćina bio je slobodni udarac u 59. minuti, Puljić je prebacio "živi zid" i pogodio gredu.

U 61. minuti nesretni Vuk iznesen je na nosilima, prvi put u nastavku sezone u igru je ušao Gorgon, Rijeka je odmah počela igrati konkretno u napadu.

U 65. minuti Gorgon je s lijeve strane pogodio Acostyja u glavu, Ganac nije dobro zahvatio loptu glavom.

U 66. minuti otvorilo se nakon ubajača iz kuta, kada je Kaluđerović promašio loptu, a pravodobni Puljić s 9 metara loptu u ravni prve vratnice poslao u suprotni kut - 0:1.

Dvije minute kasnije Gorgon je okomitom loptom na lijevoj strani pronašao Puljića, koji je iz prve odigrao za natrčalog Lončara.

Uslijedio je precizni udarac sa 17 metara, lopta je završila putanju u desnom Matkovićevu  kutu - 0:2.

U 74. minuti opet je Gorgon odradio glavninu posla.

Okomito je ušao u kazneni prostor, izmijenio loptu s Halilovićem, izašao na čistinu desno i onda precizno odigrao ulijevo Puljiću, koji je loptu s metra gurnuo u praznu mrežu - 0:3.

Odavno se riječka momčad nije tako lagano ušetala u protivničku mrežu!

Do kraja utakmice ništa se konkretno nije dogodilo.

Sluga (82) se ipak jednom morao baciti da bi obranio mrežu, Mamić (92) je snažnim udarcem s ruba kaznenog prostora dao priliku Matkoviću da iskaže refleks.

Rijeka je u prvom dijelu ostavila dojam nešto poduzetnije momčadi budući da se domaćin stisnuo u svojoj trećini, nametnula se riječka momčad kroz spori posjed lopte, ali bez završnice.

Jedinu priliku Rijeka je stvorila u 22. minuti, kada je Kvržić oteo loptu visoko na desnom boku i precizno ubacio na nepostavljenu obranu.

Vuk je pravodobno utrčao na 7 metara, ali u duelu nije bio dovoljno čvrst da bi udarac bio precizan.

Dogodilo se to dvije minute nakon što se u Zaprešiću prvi put oglasila skupina pripadnika Armade.

Bojkot je privremeno prekinut u razdoblju kada momčadi treba podrška navijača više nego ikada ove sezone.

Budući da Inter ima momčad skomnih mogućnosti da bi mogao ozbiljno ugroziti i ovako oslabljenu Rijeku, u prvom dijelu domaćini su zaprijetili jednom i to iz prekida.

Muhar je u 33. minuti nadskočio Mamića u ravni druge vratnice i glavom poslao loptu pokraj gola.