Prva HNL: Rijeka pobijedila Slaven Belupo u Koprivnici i nastavila niz pozitivnih rezultata u HNL-u

Nedjelja, 08. travnja 2018. 18:54 Napisao/la  SC

Utakmica 28. kola: Slaven Belupo - Rijeka 1:3. Igra u prvih pola sata ničim nije navijestila dvije individualne akcije kojima je Rijeka stekla prednost 2:0

Pavičić, Acosty i Grahovac slave pogodak

Prva HNL - 28. kolo

SLAVEN BELUPO - RIJEKA 1:3

Stadion u Koprivnici. Gledatelja: 2500

Sudac: Fran Jović (Zagreb) 6,5

Strijelci: 0:1 Acosty (32), 0:2 Čolak (38), 1:2 Ivanovski (65-11m)

Žuti kartoni: Čolak (23), Brezovec (27), Grahovac (83)

SLAVEN BELUPO: Marković 6, Rebernik 5, Musa 5, Katić 5, Goda 5 (46 Kitanovski 5,5), Puclin 5 (46 Arap 5,5), Trebotić 5,5, Brezovec 5,5, Delić 5, (82 Vrljičak -), Doležal 5, Ivanovski 5,5

RIJEKA: Sluga 6,5, Zuta 6, Escoval 6,5, Župarić 6,5, Leovac 6, Capan 6, Grahovac 6, Pavičić 7, Acosty 7 (86 Črnic -), Heber 6,5 (77 Gorgon -), Čolak 6 (72 Puljić -)

Nogometaši Rijeke osvojili su bodove u Koprivnici, pobjedom (3:1) protiv Slavena Belupa nastavila se pozitivna serija u HNL-u.

U 32. minuti Heber je počeo trčati iz svoje trećine igrališta uz lijevu crtu

Nitko ga od domaćih igrača nije mogao zaustaviti sve dok nije dotrčao u zonu udarca i odigrao udesno za Acostyja, koji se namjestio na lijevu nogu i prizmenim udarcem s 20 metara loptu poslao u malu mrežicu uz desnu vratnicu nemoćnog Markovića - 0:1.

U 38. minuti Pavičić se u okomitom prodoru oslobodio dvojice domaćih igrača, stvorio višak i stigao nadomak kaznenog prostra prije nego što je pravodobno odigrao Čolaku na lijevu stranu.

Čolak je mirno primio loptu i s 14 metara prizmeno pogodio suprotni kut - 0:2.

Igra u prvih pola sata ničim nije navijestila dvije individualne akcije kojima je Rijeka stekla prednost, odavno riječka momčad nije slabije ušla u jednu utakmicu.

Ne može se igračima Rijeke spočitati disciplina i poslovični angažman, ali je potpuno izostao sadržaj u igri protiv uočljivo impresionirane domaće momčadi.

Teško je u prvih pola sata bilo izbrojiti tehničke pogreške na objema stranama, u kvalitativno slabom poluvremenu nije se do odmora ništa posebno promijenilo u igri ni nakon što je Rijeka povela 2:0.

Acosty (10) je na pet metara skočio nakon ubačaja iz prekida i loptu traljavo zahvatio glavom, Doležal (36) je iz zatvorene pozicije nekontrolirano poslao loptu preko vratiju nakon Rebernikova ubačaja zdesna.

To su bila jedina dva nešto konkretnija pokušaja u prvom dijelu...

Umjesto kažnjenih Punčeca i Bradarića igrali su Escoval i Capan, riječki blok djelovao je čvrsto i pouzdano u prvom dijelu.

U drugom je dijelu brzo podlegnuo nešto jačem pritisku.

Početkom drugoga dijela promijenio je Tomislav Ivković dvojicu igrača, podignuo zadnju liniju prema središtu, preuzeo rizik i počeo igrati onako kako Matjaž Kek najviše voli kada riječka obrana djeluje čvrsto.

U 64. minuti Brezovec je utrčao u kazneni prostor, Grahovac je neoprezno naletio i tijelom odnio bivšega igrača Rijeke, koji više više nije mogao kontrolirati loptu odbijenu od glave...

Sudac Jović s malom zadrškom pokazao je na bijelu točku, a Ivanovski staloženim udarcem svladao Slugu - 1:2.

Utakmica je u drugom dijelu bila puno sadržajnija, pogodak je ohrabrio domaće igrače koji kao da su osjetili riječke slabosti u prekidima.

Aktivni rezultat dignuo je tenzije na objema stranama igrališta.

Čolak (65) i Župarić (66) odmah su nakon primljenog pogotka stavili Markovića na kušnju, Musa (70) je na drugoj strani ostao sam u ravni druge vratnice nakon ubačaja iz kuta, Sluga je bio pravodoban.

Trebalo je riječkoj momčadi odbiti još nekoliko domaćih napada da se pribere i ponovo zauzme čvrsti stav.

Na drugoj strani Pavičić je dvaput natjerao Markovića na zahtjevne obrane: prvi put u 73. minuti udarcem s 16 metara, drugi put u u 75. minuti udarcem s 13 metara.

Obavio je Kek dvije zamjene, osvježio je napad prije odluke.

U 78. minuti Pavičić je glavom prebacio loptu u slobodan prostor iza leđa, utrčao je Puljić slijeva paralelno s poprečnom linijom kaznenog prostora, izašao sam ispred Markovića u visini 14 metara i pogodio lijevi vratarev kut - 1:3.

Odmah su splasnule domaće ambicije, Rijeka je stekla prednost koju je rutinski sačuvala bez ikakvih problema.