PRVA HNL

Rijeka pobijedila Rudeš u uzbudljivoj utakmici

Petak, 22. veljače 2019. 20:03 Napisao/la  SC

Utakmica 22. kola: Rudeš - Rijeka 2:4. Posebno je postalo zanimljivo zadnjih pola sata utakmice, kada je Igor Bišćan prihvatio jurnjavu otvorenog garda iako je imao dva pogotka prednosti

Aleksander Gorgon, dvostruki strijelac

Prva HNL - 22. kolo

RUDEŠ - RIJEKA 2:4

Stadion u Kranjčevićevoj. Gledatelja: 300

Sudac: Marko Matoc (Zaprešić) 6

Strijelci: 1:0 Vuco (15-11m), 1:1 Gorgon (41-11m), 1:2 Acosty (43), 1:3 Gorgon (59), 1:4 Puljić (78), 2:4 Juranović (81)

Žuti kartoni: Smoljo (51), Murić (77)

RUDEŠ: Banić 6, Barić 5, Vuco 5, Smoljo 5, Rožman 5, Pasariček 5,5 (61 Kovačević ), Erik 5,5 (69 Jukić -), Halilović 5,5, Štrkalj 5,5, Juranović 6, Božić 5,5 (69 Mrkonjić -)

RIJEKA: Sluga 5,5, Kvržić 6,5, Escoval 6 (46 Velkovski 6), Župarić 6, Mamić 6, Lončar 6, Pavičić 6, Gorgon 7 (83 Lepinjica -), Murić 6 (77 Halilović -), Acosty 6,5, Puljić 6

Rijeka je pobijedila (4:2) Rudeš rezultatom koji sugerira kako se igralo pred praznim tribinama u Kranjčevićevoj.

Prvih petnaetak minuta Rudeš je igrao okomitije i djelovao konkretnije, omjer 4:0 u udarcima iz kuta ukazuje da domaćini u završnici nisu bili bezazleni.

Naprotiv!

U 15. minuti Sluga je pogrešno procijenio let lopte nakon ubačaja slijeva, Lončar je iza njegovih leđa rukama povukao Štrkalja, koji je pao na travnjak.

Sudac Matoc pokazao je na bijelu točku, Vuco je bio precizan izvođač kaznenog udarca - 1:0.

Reagirala je momčad Rijeke do odmora kroz veći posjed lopte (66%), stvarala pritisak iako je u zadnjoj trećini uočljivo nedostajao zadnji pas.

Kao što to često biva, Rijeka je pri kraju prvoga dijela kroz pritisak iznudila dvije pogreške postavljene domaće obrane.

U 41. minuti Halilovič je nespretno zahvatio po nozi Pavičića, koji se pripremio za udarac, Matoc je pokazao na bijelu točku.

Gorgon je snažnim udarcem izjednačio - 1:1.

Dvije minute kasnije Rijeka je povela na uhodani način ovog proljeća.

Kvržić je s mjesta precizno ubacio u peterac zdesna, Acosty je u ravni prve vratnice skočio i školskim udarcem glavom loptu poslao u mrežu - 1:2.

Mogao je Matoc još jednom do odmora pokazati na bijelu točku.

U 21. minuti Lončar je pao u duelu sa Smoljom, kontakta je bilo, a intezitet kontakta sudac je procijenio preslabim za kazneni udarac.

Izgledala je momčad Rudeša u prvom dijelu dovoljno opasno da bi igra riječke obrane mogla dobiti prolaznu ocjenu.

U 23. minuti Božić je oteo loptu Escovalu u kaznenom prostoru, ali nije precizno odigrao suigraču.

U 45. minuti Sluga je još jednom istrčao u prazno nakon ubačaja, Štrkalj nije dobro reagirao na drugoj vratnici.

Početkom drugoga dijela u igru je ušao Velkovski umjesto Escovala, koji se ozlijedio u 33. minuti i nastavio igrati do odmora. Više od toga očito nije mogao.

Rijeka je drugo poluvrijeme počela autoritativno dok je čekala da se domaćin otvori u pokušaju da preuzme inicijativu.

Rudešova obrana morala je kad-tad izaći iz svoje trećine, što je u 55. minuti mogao kazniti Puljić, koji nije dobro zahvatio loptu na petercu.

U 59. minuti Rijeka je povećala vodstvo nakon klasičnog kontranapada na visoko postavljenu momčad Rudeša.

Murić je na sredini igrališta primio loptu u zadnjoj liniji gostujuće obrane i sačekao da Gorgon iza leđa Vuce uđe u prazni prostor.

Precizno dodavanje omogućilo je Gorgonu da zaobiđe istrčalog Banića i zatrese praznu mrežu - 1:3.

Nakon pogotka otvorila se utakmica.

Trener Tomislav Ivković počeo je sve više riskirati, postalo je vrlo zanimljivo na objema stranama.

Rijeka više nije kontrolirala utakmicu kroz posjed kao što se moglo očekivati, prihvatio je Igor Bišćan jurnjavu otvorenog garda iako je imao dva pogotka prednosti.

Redom se dogodilo sljedeće:

U 63. minuti Acosty je izašao slijeva ispred vratara Banića, koji je tijelom zatvorio prilaze vratima.

U 67. minuti Juranovićev udarac s 15 metara uspio je obraniti Sluga.

U 70. minuti Puljić je izašao ispred Banića, napucao je napadač Rijeke vratara Rudeša loptom u glavu.

U 73. minuti Banić je obranio Murićev udarac, u 76. minuti Rudeš je potpuno poremetio rapored riječke obrane nakon ubačaja zdesna.

Sluga je odbio loptu idealno za Halilovića, koji sa 7 metara nije uspio zatresti mrežu budući da je Velkovski loptu izbacio na gol-crti.

U nastavku akcije Rudešov pogodak zbog zaleđa je poništila pomoćnica Sanja Rođak Karšić.

U 78. minuti Puljić je konačno uspio pogoditi mrežu - 1:4.

Nije mu bilo teško budući da je Kvržićevo dodavanje zdesna bilo tako precizno da je Puljić trebao samo podmetnuti nogu na četiri metra od druge vratnice.

U 81. minuti Mrkonjić je uputio udarac zdesna, Sluga je odbio točnu u noge Juranoviću, koji je ovog puta bio precizan - 2:4.

Do kraja utakmice najbolju priliku propustio je Halilović, koji je u 85. minuti s 15 metara gađao i promašio.

Treba naglasiti da je od 38. minute riječka momčad imala podršku skupine navijača Armade, koji su nastavili bodriti momčad u gostima.