Rijeka ostvarila rekordnu pobjedu na Rujevici

Subota, 09. rujna 2017. 18:51 Napisao/la  SC

Utakmica 8. kola: Rijeka - Cibalia 7:0. Gorgon ostvario hat-trick

Prva HNL - 8. kolo

RIJEKA - CIBALIA 7:0

Stadion Rujevica. Gledatelja: 4500

Sudac: Goran Gabrilo (Split) 6,5

Strijelci: 1:0 Gavranović (2), 2:0 Gorgon (4), 3:0 (42), 4:0 Heber (50), 5:0 Bradarić (52), 6:0 Mišić (68), 7:0 Gorgon (90+2)

Žuti kartoni: Rubić (39)

RIJEKA: Prskalo -,  Mavrias 6,5, Župarić 6,5, Punčec 6,5, Zuta 6,5,  Bradarić 7 (70 Pavičić -), Mišić 7,  Kvržić 6,5 (75 Acosty -), Gorgon 8, Heber 7,  Gavranović 7 (58 Maleš 6,5)

CIBALIA: Brkić 5,  Karamarko 5, Zgrablić 5, Peričić 5, Rubić 5,  Muženjak 5, Plum 5 (70 Filipović -), Štrkalj 5, Pervan  5 (60 Stepčić 5), Galić 5,  Miličević 5 (76 Dabro -)

Nogometaši Rijeke pobijedili su Cibaliju autoritetom aktualnog prvaka, što znači da su bez suviše naprezanja ostvarili rekordnu pobjedu otkada se igra na Rujevici (7:0).

Cibalia je imala sportsku nesreću što su igrači Rijeke u subotu bili iznimno raspoloženi u završnici, pa su razigrano napunili mrežu gostiju. Od 12 riječkih udaraca u okvir vratiju, čak 7 je završilo u mreži!

Više od najveće pobjede otkada je trener, Matjaža Keka treba veseliti da je Rijeka nastavila otprilike tamo gdje je stala u Zaprešiću prije stanke, kada je odigrala utakmicu tijekom koje se u svakom duelu vidjela razlika u kvaliteti.

Nakon nekoliko slabije odigranih utakmica i dva poraza na početku prvenstva, ovakva Rijeke ponovo ističe kandidaturu za naslov prvaka.

Pitanje pobjednika odlučeno je za manje od  pet minuta.

U 2. minuti Mišić je ubacio iz kuta, Karamarko je okrznuo loptu glavom, Galić i Gavranović zajedno su posegnuli za loptom ispred Brkića, Gavranović je bio brži i lopta je završila let u mreži - 1:0.

U 4. minuti Kvržić je prošao desnom stranom pokraj Rubića, idealno ubacio na peterac, gdje je Gorgon podmetnuo nogu i pogodio - 2:0.

Negdje od 5. minute praktično su počele  pripreme za utakmicu protiv AEK-a u četvrtak, Cibalia je bila arhivirana!

Maviras je na desnom boku debitirao od prve minute, od  preostale petorice igrača stiglih zadnjih dana prijelaznog roka na klupi su bili Puljić,  Acosty i Pavičić.

Davidson i Vešović nisu bili u sastavu, od starosjedioca na klupi su sjedili  Elez, Matei, Maleš i vratar Nwolokor.

Na klupi Cibalije sjedili su Stepčić i Ikić, nekadašnji igrači Rijeke.

Rano vodstvo omogućilo je komotniji pristup, igrači Rijeke izgledali su dovoljno opušteno da se odmah moglo naslutiti da Cibalia neće dobro proći.

Posebice nakon što je Štrkalj u 15. minuti propustio veliku priliku  unijeti malo nervoze, kada se zavukao iza leđa stoperima i otrčao prema Prskalu. Udarac sa 17 metara nije bio precizan...

Priliku za povratak u utakmicu Cibalia više nije imala.

U 19. minuti Gavranović je glavom poslao Hebera ispred Brkića, koji je uspio pravodobno ući u udarac napadaču Rijeke.

U 36. minuti Gavranović je pokušao ubaciti zdesna u kaznenom prostoru, Galić je igrao rukom, a sudac Gabrilo nije reagirao. Rijeka je očigledno oštećena!

Lopta je na kraju došla do Hebera, koji je zapeo u pokušaju uklizavanja na loptu ispred Brkića.

U 42. minuti Heber je dubinskom loptom idealno pogodio utrčalog Gorgona, koji je vrhom kopačke skrenuo loptu u mrežu ispred nemoćnog Brkića - 3:0.

Nastavak drugoga dijela podsjetio je na početak prvoga dijela, Rijeka je za dvije minute postignua dva pogotka.

U 52. minuti Mavrias je ubacio zdesna, Gorgon glavom uzvratio Heberu za asistenciju u 42. minuti, Brazilac je u padu loptu poslao u mrežu - 4:0.

Dvije minute kasnije Bradarić je s 25 metara bez zaleta loptu efektno poslao u desni Brkićev kut - 5:0.

Pukla je prva riječka petarda ove sezone, a do kraje je ostalo više od pola sata!

U 58. minuti izašao je Gavranović uz podijeljene reakcije s tribina, sa središnje tribine čuo se pljesak, na sjevernoj tribini pogrdno se spominjalo Mamićevo prezime...

Inače, Gavranović je od siječnja igrač Dinama!

U 68. minuti dogodio se najljepši potez utakmice.

Kvržić je ubacio zdesna, a Mišić sa 12 metara u padu poluškaricama loptu poslao u gornji desni Brkićev kut - 6:0! Atrakcija!

Treba još zabilježiti da su u zadnjih pola sata debitirali  Pavičić i Acosty, te da su gosti na kraju morali biti zadovoljni krajnjim rezultatom.

Dovoljno je izdvojiti dva promašena zicera (Zuta 73, Punčec 84) u razdoblju kada se Rijeka poigravala s nemoćnim gostima.

Toliko nemoćnim da je Gorgon lakoćom u sudačkoj nadoknadi izašao ispred Brkića i ostvario hat-trick - 7:0.