Rijeka nadmoćno osvojila bodove u Zaprešiću

Subota, 26. kolovoza 2017. 22:56 Napisao/la  SC

Utakmica 7. kola: Inter - Rijeka 1:3.  Heber dvostruki strijelac

Strijelci: 0:1 Heber (6), 0:2 Heber (34), 1:2 Puljić (54), 1:3 Gavranović (56)

Žuti kartoni: Nekić (79), Punčec (88)

INTER: Santini 6,5 (Mrmić 6), Bosec 5, Nekić 5, Dalić 5, Haramustek 5, Šarić 5,5, Čirjak 5,5, Rak 5 (82 Blažević -), Tomičić 5, Ottochian 5 (67 Bencun -), Puljić 5,5

RIJEKA: Prskalo -, Vešović 6, Punčec 5,5, Župarić 6,5, Zuta 6, Mišić 6,5, Maleš 6,5 (36 Bradarić 6), Gorgon 6, Kvržić 6,5 (77 Martić -), Heber 7, (84 Matei -), Gavranović 7

U sadržajno najboljoj igri ove sezone Rijeka je osvojila bodove na gostovanju u Zaprešiću, gdje je vrlo često znalo biti napeto.

Igrači Rijeke u prvom dijelu igrali su toliko usredotočeno da je objektivna (ne)moć oslabljene momčadi Intera svedena na razinu utakmice između dviju momčadi koje su izgledale kao ne igraju u istoj ligi.

U svakom dodiru lopte i duelu do izražaja je dolazila viša klasa igrača Rijeke, koji su se do odmora na trenutke sportski korektno poigravali s protivnikom.

Daleko je igra Rijeke bila od najboljih prošlosezonskih izdanja, ali trener Rijeke Matjaž Kek prvi put ove sezone može biti zadovoljan protokom lopte  u prvom dijelu utakmice.

Da nije bilo tehničkih pogrešaka Inter je do odmora mogao teže stradati, izrađenih šansi bilo je napretek.

Već u 5. minuti Maleš je udarcem s 40 metara zamalo iznenadio Santinija, koji je malo dotaknuo loptu koja se zaustavila na gredi.

U 6. minuti na dugačku ispucanu loptu skočio je Gorgon, čak trojica igrača osvanula su u kontri na zadnjoj liniji domaćina, Kvržić je primirio loptu i odigrao Heberu kojemu nije bilo teško zatresti mrežu - 0:1.

U 11. minuti Gorgon je iz okreta sa 7 metara traljavo udario po lopti, Santini je u padu uspio obraniti.

U 23. minuti Maleš je idealno gurnuo loptu iza zadnje linije, Heber je ponovo izašao ispred Santinija slijeva i onda loptu poslao ravno u vratara Intera, koji je u 24. minuti odbio loptu po snažnom Malešovu udarcu iskosa zdesna.

U 32. minuti Mišić je iz slobodnog udarca gađao vratarev kut, Santini je bio spreman.

U 34. minuti Rijeka je povećala vodstvo nakon zanimljive kombinacije Gavranovića i Hebera.

Prvo je Heber dugačkom, okomitom loptom pronašao Gavranovića iza leđa domaće obrane.

Gavranović je s loptom prošao kraj Santinija i otišao sasvim ulijevo, stao i sačekao tko će se od suigrača prvi pojaviti u kaznenom prostoru.

Pojavio se Heber koji je idealno Gavranovićevo dodavanje pretvorio u pogodak - 0:2.

Dvije minute kasnije Maleš je morao izaći zbog ozljede, ušao je Bradarić.

U 44. minuti Gorgon je još jednom natjerao Santinija na intervenciju pri kraju poluvremena tijekom kojega domaćini nisu uputili ni jedan udarac prema vratima.

Usput su napravili samo jedan prekršaj, a tako se ne može igrati protiv snažnije momčadi kao što je Rijeka.

U drugom dijelu Rijeka nije igrala istim intezitetom u završnici kao u prvom dijelu iako se jedina bitna promjena u odnosima na terenu dogodila kada je Inter iz prvog pokušaja postignuo pogodak.

Haramustek je u 54. minuti loptu gurnuo Puljiću kojega je Punčec pogrešno zatvorio, napadač Intera neometano se okrenuo prema Prskalu i s desetak metara pogodio mrežu - 1:2.

Dvije minute kasnije Gavranović je spustio natjecateljske tenzije. Mišić je ubacio iz kuta, a Gavranović iz blizine glavom loptu skrenuo u mrežu - 1:3.

U drugom dijelu utakmice za Inter je branio Mrmić, koji se na trenutke osjećao kao Santini u prvom dijelu iako igrači Rijeke u nastavku nisu bili gladni pogodaka.

Počelo je udarcima Mišića (47) i Vešovića (51) prije pogodaka u 54. i 56. minuti, ista su dvojica igrača (Vešović 61, Mišić 63) nakon pogodaka opet iskušali Mrmića.

U 80. minuti Gavranović je iz slobodnog udarca loptu poslao u vratnicu od koje se ista odbila ravno u Mrmićeve ruke.

U 91. minuti nakon prekida Blažević je ostao ispred Prskala, neprecizno je loptu iz okreta poslao preko vratiju.

Inter je time ostao na 50 posto iskorištenosti (polu)prilika u utakmici, koja je statistički završila 23:3 za Rijeku u udarcima prema vratima.