Pripremna utakmica: Rijeka na Rujevici pobijedila Celje uoči odlaska u Portugal

Četvrtak, 26. siječnja 2017. 16:39 Napisao/la  SC
Pripremna utakmica: Rijeka - Celje 3:2 (1:1). Pobjedu u zadnjih petnaestak minuta osigurali Črnic  i Zuta

Nogometaši Rijeke odigrali su pripremnu utakmicu protiv Celja dan prije odlaska u Portugal.

U trećoj pripremnoj utakmici Rijeka je na pomoćnom igralištu na Rujevici pobijedila (3:2) najtežeg protivnika do sada (Triglav, Bjelovar, Celje), celjski prvoligaš pokazao se kao dostojan suparnik.

Trener Matjaž Kek izveo je od prve minute praktično najjaču postavu, objektivno samo se Mišić i Župarić još imaju pravo nadati dresu prvotimca.

Očekivano, riječka je momčad dominirala na prepoznatljiv način, nema za Keka nikakvih nepoznanica

Što se igre tiče, uigranoj momčadi poput riječke ovakve utakmice služe doslovno kao jači trening. Utakmice su bitnije za stjecanje samopuzdanja gol-igračima, koji traže formu kroz prilike.

Gorgon nema problem sa samopuzdanje, Austrijanac je u 36. minuti izjednačio (1:1) nakon što je Ristovski po desnoj strani odradio pripremu.

U drugom dijelu Celje je steklo rezultatsku prednost (2:1, Belić 68) nakon prekida, ubačaji iz kuta inače slove kao problem riječke obrane.

Pobjedu su u zadnjih petnaestak minuta osigurali Črnic (74) i Zuta (82), pa će putovanje u Portugal biti opuštenije.

RIJEKA: Prskalo (od 46' Nevistić), Ristovski (od 55' Martić), Elez, Šofranac (od 55' Matić), Zuta, Andrijašević (od 55' Mišić), Gavranović (od 62' Ajayi), Gorgon, Maleš (od 55' Matei), Bradarić, Vešović (od 62' Črnic).

CELJE: Kotnik (od 46' Rozman), Kous (od 46' Pisek), Džinić, Hadžić (od 46' Eliosius), Travner, Cvek, Pungaršek (od 46' Cvijanović), Rahmanović (od 46' Požeg Vancaš), Čirjak (od 46' Podlogar), Koshman (od 46' Belić), Volaš (od 46' Brecl).

Pripremna utakmica: Rijeka - Celje 3:2 (Gorgon 36, Črnic 74, Zuta 82/Hadžić 18, Belić 68)