Upozorenje

JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 46

Osijek slavio na Kantridi

Srijeda, 23. studenog 2011. 21:39 Napisao/la

Rijeka je doživjela prvi domaći poraz ove sezone i napravila veliki korak prema ispadanju iz Kupa Hrvatske

Ostavio minimalnu nadu - Hebert Alferez
Ostavio minimalnu nadu - Hebert Alferez Foto: Sandro Donda

Nogometaši Rijeke poraženi su na Kantridi od Osijeka rezultatom 2:1 i nakon prve četvrtfinalne utakmice Kupa Hrvatske gotovo izgubili sve šanse da dohvate poluzavršnicu natjecanja. Nade Riječana rasplinuo je Zoran Kvržić koji je najprije u 31. minuti dobro pratio individualnu akciju Miličevića i s desetak metara povratnu loptu smjestio u nebranjeni dio mreže, a potom u 86. poentirao iz drugog pokušaja nakon kaznenog udarca kojeg je izborio Babić. Pogodak koji Rijeci ostavlja minimalne izglede u uzvratu djelo je Heberta Alfereza koji je u 90. minuti realizirao najstrožu kaznu.

Promrzli navijači Rijeke još su jednom svjedočili blijedoj partiji bijelih koji se na Kantridi više ne mogu uzdati u čvrsti obrambeni blok koji je do današnje utakmice primio tek jedan pogodak u sedam utakmica. Ipak, ono što u ovom trenutku izgleda kao puno veći problem je igra prema naprijed koja još jednom nije polučila željene rezultate. U sustavu bez ijednog isturenog napadača i puno veznjaka koji su često mijenjali mjesta Rijeka je u početnih dvadesetak minuta imala nekakvu inicijativu ali u ofenzivnom dijelu nije bilo raspoloženog igrača.

U drugom poluvremenu Ištuk je promijenio sustavu u 4-4-2 s rombom u veznom redu i Salčinovićem iza leđa isturenih Čuline i Križmana no sve je izgledalo lošije nego u prvom dijelu utakmice pa su Riječani ispraćeni u svlačionicu uz pjesmu „vratite nam našu Rijeku od ove nam suze teku“.

RIJEKA - OSIJEK 1:2 (0:1)

Stadion na Kantridi. Gledatelja: 1500. Sudac:  Vlado Svilokos (Sisak) 6. Strijelci:  0:1 Kvržić (31'), 0:2 Kvržić (86'), 1:2 Alferez (90'-11). Žuti karton : Dedić (Rijeka), Kvržić (Osijek).

RIJEKA:  Lisjak 6, Švrljuga 5,5, Baković 5 (od 60' Ljubović 5), Čagalj 5,5, Tadejević 5,5 (od 72' Alferez 6), Miloš 6 (od 46' Dedić 6), Kreilach 6, Gutierrez 6, Salčinović 5,5, Križman 5, Čulina 5.

OSIJEK:  Kardum 6, Ibriks 6, Smoje 6,5, Vrgoč 6, Lešković 5,5, Šorša 6, Jugović 6, Kvržić 7, Miličević 6,5 (od 83' Barišić -), Babić 6,5 (od 90' Pušić -), Ljubojević 6(od 88' Maglica -).