Rijeka pobijedila Opatiju na Rujevici, prilike na objema stranama dobili igrači koji manje igraju

Ponedjeljak, 22. travnja 2024. 15:48 Napisao/la  HNK Rijeka

Marijan Čabraja  lijepo pogodio iz slobodnog udarca s 20-ak metara iskosa

Nogometaši Rijeke pobijedili su Opatiju rezultatom 2:0 u pripremnoj utakmici odigranoj u trening kampu stadiona HNK Rijeka.

Trener Željko Sopić pružio je priliku koji su manje ili nisu uopće participirali u pobjedi protiv Gorice, a svih 90 minuta odigrali su Veiga, Dilaver, Grgić i Banda.

Rijeka je imala inicijativu kroz cijelu utakmicu, ali dominacija se najčešće razbijala na kompaktnu obranu Opatije koju je predvodio Luka Marić, nekadašnji branič Bijelih i kapetan momčadi u onim čuvenim utakmicama protiv Stuttgarta.

Nakon što su u prvom poluvremenu Selahi i Banda pogađali gredu, u 45. minuti Marijan Čabraja je lijepo pogodio iz slobodnog udarca s 20-ak metara iskosa s desne strane – 1:0.

I u nastavku je Rijeka bila dominantna, Opatija čekala kontranapad od kojih je najopasniji bio jedan ubačaj prema Ajayiju koji glavom nije bio precizan.

Na drugoj strani konačni rezultat je postavljen u 60. minuti kada je Ivanović nakon jednog prodora tražio povratnom loptom nekog od suigrača, ali je Graf skrenuo loptu u vlastitu mrežu – 2:0.

Utakmica je odigrana na pomoćnom igralištu na Rujevici, sudio je Marin Rožman.

RIJEKA: Zlomislić, Veiga, Dilaver, Čabraja, Bogojević, Selahi, Grgić, Banda, Janković, Yansane, Ivanović. Još su igrali: Todorović, Pavlović, Kitin, Valinčić, Butić, Jakac

OPATIJA: Balent, Grujević, Marić, Arapović, Pozderac, Grbac, Čulina, Kordić-Gružić, Iskrić, V. Bogolin, Kašiković. Još su igrali: Grabar, Furijan, Ajayi, Graf, Macolić, Krešić, Tadić

Pripremna utakmica: Rijeka - Opatija 2:0 (Čabraja 45, Graf 60-ag)