Rijeka napunila mrežu Domžala na Rujevici

Petak, 22. ožujka 2024. 18:49 Napisao/la  HNK Rijeka
Franjo Ivanović (Rijeka)
Franjo Ivanović (Rijeka) Foto: HNK Rijeka/Facebook

Nogometaši Rijeke bez reprezentativaca napunili su mrežu Domžala na Rujevici u pripremnoj utakmici bez gledatelja.

Momčad slovenskog prvoligaša poslužila je kao dobar sparing-partner vodećoj momčadi HNL-a.

Rijeka je povela u 15. minuti. Bogojević je primio loptu, probio desnu stranu i ubacio, a Janković poentirao – 1:0.

Veiga je zatim propustio dvije dobre prilike (22′, 25′), dok su Domžale imale odličnu priliku u 27. minuti, ali udarac Stuparevića odličnom reakcijom zaustavio je Zlomislić.

U 39. minuti Nwankwo je srušio Ivanovića, a sudac je dosudio najstrožu kaznu. Janković je preuzeo odgovornost, ali greda je zaustavila udarac.

Drugi gol stigao je u 43. minuti. Veiga je presjekao loptu i povukao kontru sjajno proigravši Obregona. Kolumbijski napadač “lažnjakom” se riješio pratnje i poentirao – 2:0.

Prvo poluvrijeme bijeli su zaključili golom Ivanovića u 45. minuti. Sjajan dupli pas Ivanovića i Fruka otvorio je prostor napadaču Rijeke koji se sjurio prema golu i poentirao – 3:0.

U 57. minuti Ivanović je bio siguran s bijele točke (4:0), a golgeterski niz nastavio je i Galešić u 67. minuti.

Rijeka je izborila slobodan udarac, Galešić je odlično naciljao s dvadesetak metara – 5:0.

Rijeka je golijadu zaključila u 78. minuti. Ivanović je ostavio loptu za Marića koji je poentirao – 6:0.

RIJEKA: Zlomislić (78 Todorović), Veiga (46 Smolčić), Dilaver (46 Galešić), Mitrović (46 Radeljić), Čabraja (46 Grgić), Petrovič (60 Pavlović), Ivanović (78 Došen), Fruk (60 Selahi, 78 Murica), Janković (60 Yansane), Bogojević (78 Miškulin), Obregon (46 Marić).

DOMŽALE: Tratnik, Klemenčić, Hodžić, Nwankwo, Bobarić, Tolić, Šturm, Dovžan, Krupić, Krstovski, Stuparević. Još su igrali: Golić, Markuš, Zabukovnik, Malov, Hmura.

Pripremna utakmica: Rijeka - Domžale 6:0 (Janković 15, Obregon 42, Ivanović 45, 56, Galešić 7, Marić 78)