Srijeda, 28. veljače 2024. 16:01 Napisao/la  SC

Rijeka pobijedila Galešićevim tehničkim remek-djelom koje je na najvišoj razini postalo Ronaldov zaštitni znak

Strijelac: 0:1 Galešić (79)

Žuti kartoni: Šehić, Latković (Rudeš)

RUDEŠ: Marković, Karačić, Pavlović, Mrčela, Šehić, Vukmanović, Pasariček, Ćorić (60 Doležal), Latković (68 Petković), Grezda (60 Topić), Špeljak

RIJEKA: Zlomislić, Veiga, Dilaver (78 Radeljić), Galešić, Goda, Hodža, Banda (46 Petrovič), Fruk, Grgić (46 Pjaca), Ivanović (64 Bogojević), Marić (75 Obregon)

U 79. minuti Niko Galešić je izveo slobodni udarac kojemu bi se naklonio i Cristiano Ronaldo!

Stoper Rijeke s 27 metra udario je po lopti tehnički savršeno tzv. punom nogom, silovito upućena lopta u blagom luku preletjela je "živi zid", pogodila je u prečku nedaleko nemoćnog Markovića i završila let u mreži - 0:1.

Galešićevim tehničkim remek-djelom koje je na najvišoj razini postalo Ronaldov zaštitni znak, Rijeka je pobijedila Rudeš i ostvarila plasman u polufinale kupa na kraju utakmice koja je manje-više ostvarila najave.

Najbolja momčad HNL-a uložila je puno truda i znanja da bi se prilagodila ambijentu igrališta u Rudešu na kojemu se najslabija momčad HNL-a ponaša drugačije nego na prvoligaškim travnjacima.

Željko Sopić utakmicu je počeo u sastavu složenom prigodno za utakmicu u Rudešu, Ivanović je utakmicu fomacijski počeo kao bočni napadač na lijevoj strani, na klupi su ostali Labrović, Mitrović, Obregon, Petrovič, Selahi, Pjaca, Radeljić, Smolčić i Bogojević.

U prvom poluvremenu malo se toga konkretnog dogodilo na objema stranama iako je počelo obećavajuće.

U 6. minuti Latković je uputio prvi udarac u okvir vratiju, loptom je s 20 metara pogodio Zlomislića.

U 7. minuti Grgić je prošao desnom stranom, odigrao prizemno, Marić je u ravni prve vatnice loptu krenuo u dobro postavljenog Markovića.

To je bilo sve do odmora budući da se momčad Rudeša dovoljno brzo otvarala i zatvarala da bi mogla bez poteškoća parirati riječkoj momčadi kojoj je nedostajalo brzine i energije.

Promijenio je Sopić dvojicu igrača nakon odmora, već u 48. minuti Rijeka je prvi put okomito ušla u završnicu i stvorila višak.

Ivanović je ušao u kazneni prostor po sredini, odgodio je prvi udarac kraj Karačića, drugi put poslao je loptu s 14 metara prema lijevom gornjem Markovićevu kutu, vratar Rudeša skrenuo je loptu u gredu od koje se ista odbila do Marića, koji nije uspio pronaći slobodni prostor za udarac.

Bio je to navještaj konkretnije i okomitije igre Rijeke, po Frukovu udarcu (56) s 14 metara Marković je također morao posegnuti u gornji kut, ovaj put desni.

U 62. minuti Marić nije dobro reagirao nakon tehnički dotjerane izmjene loptom po desnoj strani, napadač Rijeke ostao je brisanom prostoru u kaznenom prostoru, loptu je poslao visoko preko vratiju s 10 metara.

Bila je to zadnja prilika koju je Rijeka osmišljeno priredila.

Kako je vrijeme prolazilo riječka je momčad dizala intezitet igre, počela je stvarati sve jači pritisak i sve više riskirati visoko postavljenom obranom.

Domaća je momčad dobro podnosila pritisak, ništa nije slutilo da će se domaćinima u 79. minuti dogoditi Niko Galešić.

Treba istaknuti najvažnije!

Koliko god utakmica bila neizvjesna, trener Sopić mora biti zadovoljan da Rudeš tijekom cijele utakmice nije stvorio ni jednu izglednu priliku što znači da Rijeka utakmicu nije mogla izgubiti.