Rijeka pobjedila u Zaprešiću nakon 3510 dana

Nedjelja, 26. veljače 2017. 18:53 Napisao/la  SC

Strijelci: 0:1 Mišić (7), 1:1 Filipović (9), 1:2 Filipović (48-ag)

Žuti kartoni: Vešović (37), Ristovski (38), Mujagić (44), Mazalović (45), Puljić (51)

INTER: Čović 6, Bosec 6, Filipović 6, Komorski 6,  Mesfin 5,5, Mazalović 5,5 (63 Postonjski -), Šarić 5,5, Brlečić 5,5 (32 Polizzi), Blažević 6,  Mujagić 5,5 (72 Zulim -), Puljić 5

RIJEKA: Prskalo 6,5, Ristovski 6,5 (90+2 Martić), Elez 6, Šofranac 6, Zuta 6, Maleš 6, Mišić 7, Andrijašević 6 (74 Bezjak -), Vešović 6,5, Gorgon 6,5, Gavranović 6,5 (84 Ćanađija -)

Nogometaši Rijeke ostvarili su pobjedu (2:1) u Zaprešiću nakon 3510 dana i dokazali da su generacija, koja uspostavlja nove odnose u hrvatskom nogometu.

U 7. minuti Mišić je s loptom od sredine igrališta dotrčao u zonu udarca i onda sa 27 metara silovitim udarcem loput poslao preko Čovića u mrežu - 0:1!

Rijeka je utakmicu otvorila prekrasnim pogotkom, koji je odmah na početku mogao usmjeriti utakmicu u željenom smjeru.

Međutim, dvije minute kasnije nakon ubačaja iz kuta Filipović je nadskočio Andrijaševića i glavom loptu skrenuo u mrežu - 1:1. Prekidi očito nisu jača strana riječke obrane!

Pogoci su malo smirili strasti na terenu, riječkoj momčadi trebalo je desetak minuta da podigne ritam na razinu koja održava stalni pritisak.

Zadnjih petnaestak minuta momčad Intera praktično nije prešla sredinu igrališta.

U 26. minuti Ristovski je prizmeno ubacio zdesna, Filipović je u padu uspio blokirati Gorgonov pokušaj.

Rijeka je sve jače ulazila u duele, igrači Intera u nekoliko su situacija bili prepušteni isključivo znanju i vještini riječkih napadača.

U 38. minuti Rijeka nije iskoristila najbolju priliku prvog dijela.

Presječeno dodavanje omogućilo je polukontru, nevidljivog Andrijaševića vidi se samo kada treba.

Pobjegao je Andrijašević desnom stranom, precizno proigrao Gavranovića, koji je primirio loptu na 10 metara od vratiju.

Plasirani udarac u prazna vrata nije bio dovoljno snažan, Bosec je stigao loptu na gol-crti.

U 41. minuti Vešović je prošao desnom stranom i onda prejako iz blizine pokušao pogoditi Gavranovićevu glavu.

Drugi dio počeo je opet kako su Riječni priželjkivali.

U 48. minuti Gavranović je izbjegnuo pažnji domaće obrane,  primio je loptu duboko u kaznenom prostoru, oslobodio se pratnje i slijeva pokušao proigrati Andrijaševića.

Uklizao je Filipović i skrenuo loptu u mrežu - 1:2.

U preostalom dijelu utakmice nije se igralo ni približno sadržajno kao u prvom dijelu.

Rijeka je odustala od forsiranja, pao je ritam, ali ne toliko da bi igrači Intera ozbiljno prišli Prskalu sve do 89. minuti, kada je Blažević prošao lijevom stranom, ali je riječki vratar bio brži.

Stvorila je Rijeka još nekoliko prilika (Gorgon 61, Vešović 78, Gavranović 79), koju su izgledale obećavajuće, ali je prevladao dojam da riječkoj momčadi nakon drugoga pogotka više nije bilo do nogometa.

Ante Vučemilović odsudio je utakmicu bez pogreške.

Tko zna kako bi sudio da njegov sugrađanin Damir Batinić nije dosudio onakav kazneni udarac za Dinamo u  Vinkovcima.