Subota, 11. ožujka 2017. 19:01 Napisao/la  SC

Utakmica 24. kola: Hajduk - Rijeka 1:1. Bezjak strijelac u 81. minuti.

Strijelci: 1:0 Hamza (31), 1:1 Bezjak (81-11m)

Žuti kartoni: Hamza (19), Kulušić (38), Bašić (43), Črnic (72), Bradarić (88), Ćanađija (90+5)

HAJDUK: Stipica 6,5, Tudor 6 (88 Ismaili -), Nižić 5,5, Ćosić 6, Kvesić 6, Savvas 6, Hamza 6,5, Erceg 6, Bašić 6 (74 Jefferson -), Vlašić 6 (85 Ohandza -), Futacs 7

RIJEKA: Prskalo 7, Martić 5,5 (36 Ćanađija 6), Elez 5,5, Kulušić 6, Zuta 6, Bradarić 6, Mišić 6, Andrijašević 6,5, Bezjak 6, Gorgon 5,5 (67 Črnic -), Gavranović 5,5 (90+7 Maleš)

Iako Rijeka slovi najmoćnijom momčadi HNL-a, momčad Hajduka uspjela je ostvariti prevlast u duel-igri što nije uspjelo ni jednoj momčadi u utakmicama protiv Rijeke.

Hajdukov naglašeno agresivni ulazak u utakmicu mogao je iznenaditi slučajne prolaznike u Splitu, ali nije smio iznenaditi igrače Rijeke, koji su znali gdje dolaze i protiv koga igraju.

Više od pola sata Rijeka nije uspijevala uspostaviti kontinuirani protok lopte čak ni u transformaciji, u ganjanju lopte po cijelom terenu Hajduk je izgledao kao da igra s igračem više.

Kada iskusne momčadi ne mogu parirati snagom, onda na scenu stupaju pojedinci koji znaju sačuvati loptu i smiriti strasti.

Ni takvog igrača Rijeka nije imala u prvom dijelu utakmice, Hajduk je ostvario prednost u posjedu lopte i ostvario rezultatsku prednost.

Nije Hajduk znao kako probiti postavljenu obranu Rijeke, ali je svaki izlazak zadnje linije predstavljao latentnu opasnost za Prskala čim bi Hajduk došao do lopte.

Upravo je u takvoj situaciji Futacs u 22. minuti ostao sam na lijevoj strani kaznenog prostora, Prskalo je poletio za loptom i obranio.

U 31. minuti kaznila je momčad Hajduka izlazak riječke obrane, Hamza i Futacs uhvatili su zadnju liniju Rijeke u raskoraku, prvi je okomito gurnuo loptu drugom po sredini, zakasnili su riječki braniči...

Martić je pokušao zatvoriti Futasca, Prskalo je istrčao, sudarila su se dvojica igrača Rijeke...

Futacs je izgubio korak u duelu, ali je Hamza pristigao iz pozadine i zdesna loptu poslao u praznu mrežu - 1:0.

Martić je zbog ozljede morao izaći,  Ćanađija je zauzeo poziciju desnog braniča.

Objektivno, Hajduk je zaslužio vodstvo u utakmici protiv psihotjelesno neprepoznatljive riječke momčadi.

Ako se izuzme Andrijaševićev pokušaj (15, Hamza blokirao), ništa Rijeka konkretno nije napravila sve do zadnjih minuta, koje su se samo naslutile konture igre najbolje momčadi HNL-a.

U 45. minuti Andrijašević je pokušao iznenaditi Stipicu udarcem iskosa.

Minutu kasnije Andrijašević je propustio najbolju priliku Rijeke do odmora: na Mišićev ubačaj iz kuta nije precizno zahvatio loptu glavom.

Dugo je Matjaž Kek sjedio na klupi  tijekom odmora, smišljao je trener Rijeke kako izazvati reakciju svojih igrača.

Početkom drugoga dijela riječka momčad zauzela je znatno čvršći stav, Andrijašević (54) je iz duela pokušao iznenaditi Stipicu.

U 55. minuti Gavranović je osvanuo sam na 15 metara, primio je okomito upućenu loptu u otvorenoj poziciji, Stipica je sjajno reagirao i osujetio najbolju priliku gostiju.

Minutu kasnije Torcida je bakljadom izazvala višeminutni prekid nakon kojega je Hajduk ponovo počeo izgledati goropadnije.

U 91. minuti na teren je ušao jedan maskirani navijač Hajduka, koji je na trenutak rastjerao suce i onda mirno izašao s terena. Nitko iz osiguranja nije se usudio istjerati navijača, koji je mirno šetao uz travnjak dok se nije pojavila policija.

U 63. minuti Futacs je pretrčao Eleza u kontri, nezadrživi napadač Hajduka trčao je tridesetak metara prema Prskalu, koji je opet iskazao vrhunsku reakciju u situaciji jedan na jedan.

Vratar Rijeke obranio je meč-loptu i ostavio svoju momčad u utakmici...

Nije Rijeka djelovala tako opasno da bi se mogao naslutiti pogodak u 80. minuti, ali je agresivnost domaće momčadi počela očigledno padati kako je vrijeme prolazilo.

U 80. minuti pala je koncentracija domaće obrane...

Pobjegao je Andrijašević domaćoj obrani, Nižić je pokušao zaustaviti riječkog napadača i pao, Andrijašević je također pao, a sudac Zebec pokazao na bijelu točku.

Bezjak bio dovoljno priseban da bi izjednačio - 1:1.

U preostalih petnaestak minuta obostrano se igralo za pogodak više s velikom dozom opreza u obranama, koje nisu dopustile da neka zalutala lopta dovede u pitanje rezultat.