Subota, 27. svibnja 2017. 20:52 Napisao/la  SC

Utakmica 36. kola: Dinamo - Rijeka 5:2. Soudani ostvario hat-trick do odmora

MAXtv Prva liga - 36. kolo

DINAMO - RIJEKA 5:2

Stadion u Maksimiru. Gledatelja: 8000

Sudac: Mario Zebec 6

Strijelci: 1:0  Soudani (4), 2:0  Soudani (34), 3:0  Soudani (44), 3:1  Vešović (45), 4:1 Olmo (47), 5:1 Hodžić 5:1 (51), 5:2 Andrijašević (84)

Žuti kartoni: Pivarić (6), Maleš (36), Bradarić (55), Olmo (61), Andrijašević (76), Soudani (80)

DINAMO: Zagorac 6,5, Matel 6,5, Sigali 6,5 (40 Sosa), Schildenfeld 6, Pivarić 6, Pavičić 6, Moro 6,5 (40 Machado 6,5), Gojak 6,5,  Soudani 7,5 (88 Šitum -),  Olmo 6,5,  Hodžić 6,5

RIJEKA: Prskalo 5, Ristovski 5 (53 Martić ), Župarić 5 (67 Kulušić -), Elez 5, Zuta 5,5, Maleš 5 (67 Mišić -), Bradarić 5,5, Andrijašević 5, Vešović 6, Gorgon 5,5, Bezjak 5

Nogometaši Rijeke doživjeli su težak poraz u slavljeničkoj atmosferi na stadionu Maksimiru.

U zadnjoj utakmici HNL-a Dinamo je pobijedio Rijeku rezultatom 5:2 pred oko pet tisuća navijača Rijeke, koji nisu prestali slaviti titulu prvaka ni kada su igrači Rijeke izgledali kao da nikada nisu zajedno igrali do utakmice 36. kola.

Igračima Rijeke prvenstvo je očito završilo utakmicom 35. kola, ali su navijači nastavili slaviti tamo gdje su stali nakon utakmice protiv Cibalije.

Opće je poznata činjenica da je Halil Soudani najbolji napadač u HNL-u.

Ako takav napadač postigne tri pogotka u prvom poluvremenu najboljoj obrani HNL-a, onda je jasno da je netko iz riječke momčadi zanemario notornu činjenicu.

U 4. minuti Soudani je redom prošao Zutu, Eleza i Župarića u trku s desnoga boka u sredinu i onda odmjerenim udarcem s 17 metara pogodio bliži kut - 1:0.

U 34. minuti Soudani je ostao sam između trojice igrača Rijeke, kada je Moro ubacio s lijevog boka. Napadač Dinamo imao  je dovoljno vremena i prostora za mirni udarac s 12 metara - 2:0.

U 44. minuti Olmo je uputio udarac s lijeve strane, Prskalo je samo skrenuo  loptu natrčalom Soudaniju koji se mogao ušetati u gol - 3:0.

Negativne posljedice hat-tricka najboljega napadača HNL-a u 44. minuti ublažio je Vešović, koji je pobjegao Pivariću i zatresao mrežu iza Zagorca - 3:1.

U prvom dijelu Dinamo je apsolutno nadigrao Rijeku, koja se u 18. minuti možda mogla vratiti u utakmicu, kada je Gorgon udarcem glavom iz blizine poslao loptu u Zagorca.

Bila je to jedina izrađena prilika Rijeke u prvom dijelu ako se ne računa procjena suca Zebeca, koji je u 43. minuti previdio da je Schildenfeld s obje ruke zaustavio Vešovića izvan kaznenog prostora.

U 40. minuti dogodila se neobična dvostruka zamjena, istodobno su izašla dvojica ozlijeđenih igrača Dinama (Moro, Sigali). Pivarić je počeo igrati na stoperu, što je bila olakotna okolnost za Rijeku.

Početkom drugoga dijela Soudani je navukao na sebe nekoliko igrača Rijeke, odigrao petom u slobodni prostor za Olma, koji je utrčao u kazneni prostor između Župarića i Eleza i poslao loptu u gornji kut - 4:1.

U 51. minuti Machado je u okomitom trku poremetio raspored ionako poremećene riječke obrane, Hodžić je pravodobno utrčao i poslao loptu u mrežu pokraj Prskala - 5:1.

U 54. minuti Andrijašević je pobjegao domaćoj obrani i s deset metara promašio vrata.

U 63. minuti Andrijašević nije uspio pogoditi mrežu ni udarcem sa 11 metara, Zagorec je obranio kazneni udarac dosuđen zbog bizarnog prekršaja Pivarića nad Bezjakom.

U 67. minuti zbog ozljede je izašao Župarić, što je prije finala Kupa bila lošija vijest za Rijeku nego rezultat utakmice protiv Dinama.

U 84. minuti Martić je ubacio zdesna, Andrijašević utrčao je u prazni prostor i sa 6 metara glavom loptu uputio u mrežu - 5:2.

Na kraju Dinamo se ipak uspio revaširati za težak poraz (2:5) u 9. kolu na Rujevici i osvojiti 86 bodova.

Više nego prošle sezone, kada je osvojio 11. titulu prvaka zredom.   Ove sezone ni bod više nije bilo dovoljan da Dinamo obrani titulu prvaka!

U povijesti hrvatskog nogometa ostaje zapisano da je Rijeka službeno postala prvak 27. svibnja 2017. godine!