Rijeka s igračem manje poražena u 93. minuti

Srijeda, 16. kolovoza 2017. 22:49 Napisao/la  SC

Prva utakmica play-offa: Olympiakos - Rijeka 2:1. Heber strijelac

Stadion Georgios Karaiskakis. Gledatelja: 25000

Strijelci: 0:1 Heber (42), 1:1 Odjidja (66), 2:1 Romao (90+3)

Žuti kartoni: Elez (18), Gillet (37), Zuta (49), Maleš (53), Odjidja (64), Heber (82)

Crveni karton: Zuta (83, drugi žuti karton)

OLYMPIAKOS: Kapino -, Elabdellaoui 6,5, Romao 6, Retsos 6,5,  Koutris 6,5, Gillet 6, Odjidja 7 (79 Androutsos -), Marin 6,5 (75 Pardo -), Seba 6,5 (65 Fortunis 7), Carcela 6, Ben Nabouhane 5,5

RIJEKA: Sluga 7, Vešović 6, Elez 5, Župarić 6,5, Zuta 5, Bradarić 6, Maleš 6,5, Mišić 6, Heber 6,5  (88 Martić -), Gorgon 6 (78 Črnic -), Gavranović 5,5 (72 Jelić -)

U 93. minuti Androutsos je napamet ubacio zdesna, Elez nije dobro zahvatio loptu, koja se odbila taman kako treba na glavu Romau, koji je iz blizine pogodio mrežu - 2:1.

Nogometaši Olympiakosa pobijedili (2:1) su Rijeku u prvoj utakmici play-offa aktivnim rezultatom za momčad hrvatskog prvaka, koja je odigrala dva različita poluvremena.

U prvom je igrala lošije i stekla prednost, u drugom je izgledala organiziranije, ali je primila dva pogotka.

U 42. minuti Gavranović je gurno loptu Heberu, koji se u primanju na vrhu kaznenog prostora slijeva znalački oslobodio Romaua, namjestio loptu na lijevu nogu i onda udarcem sa 16 metara loptu prizmeno poslao uz bližu vratnicu u mrežu - 0:1.

Otišli su igrači Rijeke na predah utakmice u Pireju s prednošću nakon prvoga udarca prema vratima Kapina iako su igrači Olympiakosa u prvom dijelu priredili više izrađenih prilika protiv Rijeke nego sve momčadi zajedno u dosadašnjem dijelu sezone.

Nogomet je ponekad nevjerojatno zanimljiva igra.

U 45. minuti Heber je u kontri pretrčao Koutrisa, izašao iskosa pred Kapina, koji je nogom uspio skrenuti loptu izvan igrališta...

Mogla je Rijeka do odmora steći i veću prednost!

Momčad Olympikaosa apsolutno je dominirala  kroz veći posjed (60/40) lopte, što se moglo očekivati.

Nije se očekivalo da će središnji braniči Rijeke nekoliko puta reagirati sa takvom zadrškom na ubačaje na postavljenu obranu da je Ben Nabouhane dvaput ostao sam ispred Sluge.

Prvo je precizno ubacio Carcela (30), drugi put Odjidja (40), oba puta Ben Nabouhane je zbog zakašnjelih reakcija riječkih braniča ostao sam na udarcu glavom iz blizine.

Jednom je pogodio Slugu, drugi put je promašio.

Imala je riječka momčad na početku utakmice probleme s agresivnom igrom domaćina, Sluga je nekoliko puta spašavao sve što je mogao.

U 7. minuti Elez nije dobro zatvorio zračni prostor, Ben Nabouhane srećom nije dobro zahvatio loptu pod Župarićevim pritiskom kada je ostao na 7 metara od Sluge.

U 12. minuti nakon izgubljene Bradarićeve lopte u prvoj trećini Seba je izašao sam slijeva u kaznenom prostoru, Sluga je pravodobno izašao i skrenuo loptu.

U 32. minuti domaćini su povezano prenijeli loptu s lijeva na desnu stranu, gdje je Marin ostao u otvorenoj pozicini za udarac sa 12 metara. Sluga je ponovo pokazao sjajnu procjenu i brzinu reakcije!

Teško je Rijeka uspostavljala protok lopte. Igra se pretežito svela na brzu i okomitu transformaciju preko Hebera, koji je dvaput (9, 21) uspio pobjeći desnom stranom, ali bez završnice sve do 42. minute, kada je izvanredno reagirao i pogodio mrežu domaćina.

Prvih petnaestak minuta drugoga dijela riječka momčad djelovala je stabilnije, kompaktnije i što je najvažnije puno odgovornije u čuvanju igrača bez lopte.

Ništa posebno nije momčad Olympiakosa uspjela napraviti kroz nešto veći posjed lopte sve dok u 65. minuti nije ušao Fortunis.

Nogomet je zaista nepredvidljiva igra, taman kada se činilo da je Rijeka uspostavila kontrolu igre dogodio se pogodak.

Fortunis je na desnoj strani bez problema pobjegao Elezu, ušao u kazneni prostor, odigrao povratnu za  Odjidja, koji je zakucao loptu u mrežu s 10 metara - 1:1.

Pogodak Olympiakosa nije poremetio pozitivan pristup riječke momčadi u drugom dijelu, Rijeka je igrala prepoznatljivo organizirano u obrani što znači da Sluga nije imao puno posla iako je primio dva pogotka.

U 83. minuti Zuta je nespretno igrao rukom i dobio drugi žuti karton, Rijeka je ostala s desetoricom igrača zadnjih desetak minuta što je bio poziv na juriš domaćim igračima.

Zbila se riječka momčad u svom kaznenom prostoru i držala visoku razine koncentracije u čuvanju (među)prostora sve do sudačke nadoknade.

Igra Olympiakosa izgledala je kao Sizifov posao do 91. minute, kada je Kourtis ubacio zdesna, a  Androutsos udarcem glavom loptu poslao u prečku.

I onda se dogodio pogodak kojim je Olympiakos stekao prednost nakon prve utakmice.

Objektivno, pobijedila je bolja momčad što ne znači da je Olympiakos već ušao u skupine Lige prvaka.