LIGA PRVAKA

Olympiakos pobijedio na Rujevici

Utorak, 22. kolovoza 2017. 22:39 Napisao/la  Igor Vranić

Uzvratna utakmica play-offa: Rijeka - Olympiakos 0:1. Rijeka u skupini Europske lige

Uzvratna utakmica play-offa Lige prvaka

RIJEKA - OLYMPIKAKOS 0:1

Stadion Rujevica. Gledatelja: 8200

Sudac: Danny Makkelle (Nizozemska) 7

Strijelac: 0:1 Marin (25)

Žuti kartoni: Romao (10), Martić (38), Karpino (59), Seba (86), Carcela (88)

RIJEKA: Sluga 6 (51 Prskalo -), Martić 5,5, Župarić 6, Elez 6, Vešović 5,5, Bradarić 6 (77 Matei -), Maleš 6, Mišić 5,5, Heber 5,5, Gorgon 5 (61 Kvržić 5), Gavranović 5,5

OLYMPIAKOS: Karpino 6,5, Elabdellaoui 6, Retsos 6,5, Vuković 6,5, Koutris 6 (61 Figueiras ), Gillet 6, Romao 6 (80 Fortounis -),  Odjidja 7, Carcela 6,5, Marin 6,5 (66 Seba -), Ben 5,5

Nogometaši Rijeke doživjeli su poraz u uzvratnoj utakmici play-offa, Olympiakos je ostvario plasman u skupinu Lige prvaka načinom koji nije bio baš rutinski s obzirom na broj riječkih prilika.

Riječka momčad počela je utakmicu s napadačkim gardom, pritisak na igrača s loptom počinjao je duboko na protivničkoj polovici.

Igrači Olympiakosa nisu na početku baš izgledali staloženo pod pritiskom na terenu i s tribina, nošena fantastičnom atmosferom riječka momčad euforično je počela utakmicu.

Samo je pogodak nedostajao da Rujevica eksplodira...

U 13. minuti Retsos je mirno primio loptu na gol-crti nakon što je Gavranovićev udarac s 8 metara zapeo u bloku.

U 20. mminuti gosti su neoprezno ostali bez lopte u svojoj trećini, u brzoj akciji Heber je ubacio zdesna, a Gorgon ostao sam na suprotnoj strani.

Udarac glavom u padu nije bio precizan, Rijeka nije kaznila pogrešku gostiju.

U 25. minuti Gorgon je neometano povukao kontru na sredini igrališta i onda neoprezno izgubio loptu. Odjidja i Marin takve pogreške ne praštaju!

Prvi je brzo donio loptu do zadnje riječke linije i onda proigrao Marina, koji se slijeva sam sjurio prema Slugi i mirno pogodio mrežu - 0:1.

Pale su tenzije u domaćoj momčadi, oslobodili su se gosti pritiska rezultata, počela je razdoblje demonstracije  više nogometne klase od riječke.

Marinov (31) udarac s 25 metara natjerao je vratara Slugu na let zrakom, u 32. minuti Vuković je pogodio stativu na kraju povezane akcije gostiju.

Jedino pozitivno nakon prvoga dijela bio je dojam da se Rijeka bez respekta nadigravala s objektivno kvalitetnijom momčadi.

U nekoliko obećavajućih akcija nedostajalo je kvalitete u završnici što se znalo prije početka utakmice.

Ako je u prvom dijelu mogao birati, u drugom dijelu utakmice trener Matjaž Kek nije imao izbora.

Rijeka je morala postići pogodak, visoko se postavila riječka momčad, preuzela rizik i agresivnom igrom u duelima pokazala ono što se znalo od početka sezone.

Fizička komponenta nije glavni riječki problem na ovoj razini nogometa.

Da jest, ne bi  grčka momčad više od petnaestak minuta nemoćno boravila u svojoj trećini, isključivo na mišiće Rijeka je stvorila tri izgledne prilike.

Mišić (53) nije bio precizan u otvorenoj poziciji za udarac na 15 metara po sredini, Gorgon (58) je nedorečenom završnicom pokazao da nije raspoložen za igru,  a veliku priliku nije iskoristio Gavranović.

U 54. minuti napadač Rijeke s 12 metara snažno je udario po lopti, Karpino je pravodobno ušao u šut i efektno obranio.

Uslijedilo je razdoblje kalkulantske igre gostiju koju je u 76. minuti mogao kazniti Matei.

Gurnuo je Mišić loptu iza leđa visoko postavljene grčke obrane, Matei je sam trčao prema Karpinu 30-tak metara, na lijevoj strani pratio je Heber...

Matei je pokušao prebaciti uklizalog Karpina i promašio... Propala je zadnja riječka prilika da utakmica postane neizvjesna.

U 90. minuti Heber je udarcem glavom poslao loptu pokraj vratiju, propala je zadnja riječka prilika da Rijeka ne doživi poraz.

U 51. minuti  umjesto ozlijeđenog Sluge ušao je Prskalo, koji je samo jednom morao intervenirati nakon Benova pokušaja.

Toliko je Olympiakos bio konkretan u drugom dijelu utakmice.