FINALE KVARNERSKE RIVIJERE

Dinamo pobijedio Rijeku pogotkom iz kaznenog udarca

Nedjelja, 02. lipnja 2019. 19:54 Napisao/la  SC

Rijeka - Dinamo 0:1. Dinamo je do pobjede više došao zbog toga što je popustila koncentracija u obrani Rijeke nego zbog nešto većeg pritiska u završnici

HNK Rijeka

Finale 67. Kvarnerske rivijere

RIJEKA - DINAMO 0:1

Igralište na Krimeji. Gledatelja 600

Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar)

Strijelac: 0:1 Barišić (75-11m)

RIJEKA: A. Frigan (76 Margan), Braut, Putnik, Legović, Delibegović, Ilinković, Lazar, Bilić, Valjan (54 Ajanović), Rovis (71 M. Frigan), Simčić (71 Brekalo)

DINAMO: Krkalić, Mamić, Tomek, Kozina (67 Rozić, 77 Kanižaj), Vidović (41 Stanko), Jurčec (74 Soldo), Vasilj, Palić, Agić, Barišić, Drljo

Nogometaši Dinama pobjednici su 67. Kvarnerske rivijere.

U finalu Dinamo je na Krimeji pobijedio Rijeku rezultatom 1:0.

Dinamo je objektivno najjača momčad koja je nastupila na ovogodišnjem turniru, nimalo slabija od hrvatske reprezentacije u istom uzrastu budući da većina igrača Dinama čini okosnicu reprezentacije.

Domaća momčad očekivano se postavila, Rijeka je dobro stajala u bloku, malo su manevarskog prostora imali igrači Dinama u zadnjoj riječkoj trećini.

Iako je domaća obrana relativno lako podnosila pritisak, jednom je izgubila raspored.

U 25. minuti Drljo je slijeva sam izašao ispred Frigana i loptu poslao preko vratiju.

Bila je to jedina prilika u prvom dijelu na objema stranama.

Na drugoj strani svi pokušaji mladića Rijeke da kroz brze kontranapade pokušaju ugroziti vratara Krkalića ostali su nedorečeni iako su neki izgledali vrlo obećavajuće.

Na počeku drugoga dijela igralo se ravnopravno da bi nakon dvadesetak minuta Dinamo polako počeo dizati intezitet trke i duel-igre.

To je značilo da je riječka obrana imala sve više posla.

U 60. minuti Vasiljev udarac zapeo je bloku, Frigan je u visokom luku odbijenu loptu dohvatio rukom tik uz gredu.

U 64. Mamić je sa 7 metara od Frigana loptu poslao preko okvira, desni branič gostiju nije iskoristio priliku utakmice.

Dinamo je na kraju do pobjede više došao zbog toga što je popustila koncentracija u obrani Rijeke nego zbog nešto većeg pritiska u završnici

U 74. minuti vratar Frigan neoprezno je naletio na Rozića, koji nije bio u dohvatu lopte, sudac Vidulin pokazao je na bijelu točku.

Trener Edo Flego zamijenio je vratare, ali Margan nije uspio obraniti Barišićev udarac s bijele točke - 0:1.

Utakmica za 3. mjesto: Albanija - Udinese 4:5 (0:0), nakon izvođenja jedanesteraca