RIJEKA U FINALU KUPA

Ivan Smolčić odlučio utakmicu polufinala Kupa

Srijeda, 03. travnja 2024. 18:03 Napisao/la  SC

Mirko Marić nije iskoristio najbolju priliku tijekom utakmice koja je prema sadržaju slutila da će biti odlučena jednim pogotkom

Ivan  Smolčić odlučio utakmicu polufinala Kupa

U 71. minuti Pašalić je ubacio loptu iz kuta, Smolčić je ispred Marića u ravni prve vratnice glavom loptu skrenuo u mrežu - 0:1.

Pogotkom Ivana Smolčića nogometaši Rijeke pobijedili su Lokomotivu i ostvarili plasman u finale Kupa.

Riječka momčad opravdala je ulogu favorita, bolje je tijekom utakmice u Kranjčevićevoj izgledala riječka momčad iako je Lokomotiva pokazala zbog čega je ove godine doživjela samo dva poraza!

Oba od Rijeke: prvi u HNL-u, drugi u Kupu!

Igrala je riječka momčad prepoznatljivo u defenzivnom bloku po čemu je ove godine najbolja u HNL-u, unatoč tome stvorila je zagrebačka momčad nekoliko obećavajućih situacija u razdobljima organiziranih ulazaka u završnicu, posebice nakon što je primila pogodak i preuzela inicijativu.

Najbolju priliku za domaćine u 32. minuti nije iskoristio Čop, koji je ostao sam u otvorenoj poziciji za udarac s 14 metara nakon Leovčeva odigravanja slijeva, Radeljić je tijelom blokirao udarac.

Kalaičin (33) pokušaj glavom sa 6 metara osujetio je stjecajem okolnosti bivši igrač Rijeke Mudražija, Marićev (51) pokušaj volejom s 13 metara činio se opasnim.

Rijeka je do pogotka dominirala kroz posjed lopte, pazila je riječka momčad na pokušaje domaćih tranzicija, također je stvorila nekoliko obećavajućih situacija i propustila realizirati jednu veliku priliku.

U 15. minuti Mateo Marić nesmotreno je glavom asistirao Mirku Mariću, bratsko dodavanje završilo je atraktivnim pokušajem napadača Rijeke, koji je u padu iz okreta loptu poslao ravno u vratara Čavlinu.

Bila je to najbolja prilika na objema stranama tijekom utakmice koja je prema sadržaju slutila da će biti odlučena jednim pogotkom.

Petrovič (8), Marić (29), Pjaca (51) i Pašalić (52) nisu bili u tako izglednim prilikama da bi mogli postati strijelci.

S obzirom na koeficijente, Rijeka će drugu finalnu utakmicu igrati na Rujevici.

LOKOMOTIVA: Čavlina, Bartolec, Mersinaj, Kalaica (45 Žilinski), Leovac, Smakaj, Marić, Šotiček, Mudražija (81 Canjuga), Goričan (77 Kastrati), Čop

RIJEKA: Zlomislić, Smolčić, Galešić, Radeljić, Bogojević (61 Goda), Selahi, Petrović, Pašalić (79 Hodža), Fruk (61 Janković), Pjaca (65 Banda), Marić (61 Obregon)

Utakmica polufinala Kupa: Lokomotiva - Rijeka 0:1 (Smolčić 71)