Rijeka doživjela šokantni poraz u Milanu

Četvrtak, 28. rujna 2017. 23:19 Napisao/la  SC

Milan - Rijeka 3:2. Crutone pogodio u 94. minuti

Skupina D Europske lige - 2. kolo

MILAN - RIJEKA 3:2

Stadion Giuseppe Meazza. Gledatelja: 35.000

Sudac: O. Grinfeld (Izrael) 7

Strijelci: 1:0 Andre Silva (14), 2:0 Musacchio (53), 2:1 Acosty (84), 2:2 Elez (90-11m), 3:2 Cutrone (90+4)

Žuti kartoni: Bradarić (43), Elez (82)

MILAN: Donnarumma 6, Musacchio 6, Bonucci 5,5, Romagnoli 5,5, Abate 6, Kessie 6 (70 Mauri -), Locatelli 6, Calhanoglu 6 (46 Bonaventura 6), Borini 6, Andrè Silva 6,5, Cutrone 6,5

RIJEKA: Sluga 5, Vešović 6, Elez 5, Župarić 5, Zuta 6, Mišić 6, Bradarić 6, Pavičić 5 (70 Maleš -), Kvržić 5 (57 Acosty 6), Heber 5,5, Puljić 5 (80 Črnic -)

Nogometaši Rijeke zamalo su uspjeli ostvariti sportski podvig protiv Milana nakon što su dvama pogocima u završnici utakmice uspjeli izjednačiti na 2:2.

Ništa do 84. minute nije slutilo da će riječka momčad na San Siru doživjeti šokantni poraz!

U 84. minuti Acosty je iskoristio treću veliku pogrešku u zadnjoj liniji Milana, oteo je loptu u duelu uklizalom Bonucciju i praktično s centra krenuo prema Donnarummi.

Uspio je vratar Milana uklizati, lopta se odbila i završila let u mreži - 2:1.

U 88. minuti Črnic je ukrao loptu Romagnoliju u kaznenom prostoru, talijanski stoper prekršajem je zaustavio riječkog napadača.

Elez je u 90. minuti postigao pogodak iz kaznenog udarca, koji je izazvao delirij riječkih navijača na tribinama San Sira.

Nažalost, Rijeka nije iskoristila black-out u momčadi crveno-crnih!

Duboko u sudačkoj nadoknadi Borini je ubacio okomitu loptu između dvojice riječkih stopera, Cutrone je izmaknuo pažnji u vrlo dvojbenoj poziciji, izašao pred Slugu i skrenuo loptu u mrežu - 3:2.

U 3. minuti Rijeka je imala veliku priliku psihološki uzdrmati ionako mentalno labilnu momčad Milana.

Puljić je primio loptu između dvojice stopera, gurnuo ulijevo loptu prema Heberu, koji je ušao u kazneni prostor i bojažljivo udario po lopti koja je prošla pokraj daljnje vratnice.

U europskim utakmicama takvi se promašaji ne praštaju.

AEK – Austria 2:2 (Livaja 28, 90/Monschein 43, Tajouri 49)
Poredak: Milan 6, AEK 4, Austria 1, Rijeka 0

U 14. minuti odmah su izašle na vidjelo najveće riječke slabosti u europskim utakmicama. Stoperi su Rijeku stajali puno većih ostvarenja u Europi proteklih sezona.

Andre Silva na lijevoj strani kaznenog prostora prošao je pokraj Župarića kao pokraj čunja na treningu i snažnim udarcem iskosa loptu poslao u suprotni kut - 1:0.

Jefitno primljeni pogodak  osujetio je riječke namjere da iskoristi očigledne slabosti Milana na početku sezone,  posebice u obrani koja u rasporedu s trojicom stopera ne izgleda nimalo pouzdano.

Montella je izveo momčad koja je bila najavljena, bez petorice igrača   (Zapata, Bonaventura, R. Rodriguez, Suso, Kalinić),  koji su igrali protiv Sampdorije u Đenovi.

Svojedobno Kekovo iznenađenje bili su Gavranović i Maleš na klupi, a Puljić i Pavičić na terenu.

Obojica su prvi put igrali jednu europsku utakmicu, prvi je igrao na mjestu prve,  a drugi na mjestu druge špice gdje su se očekivali Gavranović i Mišić.

Milanov ritam trčanja nije predstavljao posebni problem za riječku momčad, koja je ove sezone daleko više takvih problema imala u utakmicama protiv RB Salzburga, Olympiakosa i AEK-a.

Zatvarala se i otvarala riječka momčad na svojoj polovici onako kako Kek želi, na igru u protivničkoj polovici Kek nije mogao presudno utjecati.

Ni po čemu Milanova momčad nije izgledala bolje osim u povremenim ispadima pojedinačne kvalitete i nešto većeg inteziteta u duelima zbog čega je loptu držala više vremena u nogama.

Od većeg posjeda lopte (60/40) Milan u prvom dijelu nije imao nikakve izravne koristi u igri na postavljenu riječku obranu.

Niti je Sluga u prvom poluvremenu ijednom morao intervenirati, niti je Milan stvarao pritisak iz kojega se nešto moglo dogoditi.

Nije ni riječka momčad ni jednom organizirano ušla u završnicu, ali je za razliku od Milana do odmora propustila realizirati dvije velike prilike.

U 26. minuti Puljić je imao priliku iskoristiti nered u zadnjoj liniji Milana, izašao je sam ispred  Donnarumme na visoko ubačenu loptu i onda glavom loptu dodao vrataru Milana.

Bojažljivo kao Heber u 3. minuti...

Načini na koji Rijeka ove sezone prima pogotke iz prekida nemaju veze s europskim utakmicama, zajedničko im je da kod pokrivanja protivničkih igrača nastupa kolektivna blokada.

Nikada ne znaš tko je izravni krivac za pogodak iako je kod drugoga Milanova pogotka Elez uočljivo pustio Bonuccija.

U 53. minuti nakon ubačaja iz kuta Cutrone je najviše skočio, lopta se slučajno odbila do Bonuccija na lijevoj strani.

Stoper Milana reagirao je mahinalo, lopta se odbila do Musacchija, koji je s 3 metra nogom loptu gurnuo u mrežu - 2:0.

Igrači Milana triput su dirali tzv. ničiju loptu u kaznenom prostoru, a da ni jednom nisu ušli u duel s igračima Rijeke!

Drugi pogodak Milan je postigao nakon desetak minuta nešto odlučnije igre Rijeke, koja je dvaput stigla nadomak Donnarumme.

U 46. minuti Vešović je ubacio zdesna, Abate je bio brži od Hebera.

U 51. minuti Mišić je uputio prvi izravni udarac u vrata s 22 metra, lopta je završila ravno u Donnarumminu naručju.

Nakon drugoga pogotka Milan je opet dignuo intezitet u duelima toliko koliko je bilo potrebno se utakmica protiv Rijeke pokuša mirno privesti kraju.

Zbog posjeda lopte bez inicijative počeli su odjekivati zvižduci domaćih navijača, nitko tada nije mogao pretpostaviti da se na San Siru može dogoditi drama.